reklama

Majetková přiznání politiků se na Ukrajině poprvé začala zveřejňovat loni. Ukrajince, vydělávajících v přepočtu necelých 6000 korun měsíčně, šokovalo, kolik zástupců lidu se přiznalo k vlastnictví statisíců dolarů v hotovosti či flotil luxusních vozů.

Ljaško se jako vůdce populistické Radikální strany rád stylizuje do role obhájce obyčejných lidí. Loni přiznal, že vlastní nemovitost v nejvyhlášenější kyjevské čtvrti a k tomu, že jeho domácnost má v hotovosti více než milion dolarů (asi 22 milionů Kč). Ljaško podle médií své zbohatnutí objasňoval sázkami na fotbalové zápasy.

"Co je to za šťastlivce! Matematická teorie pravděpodobnosti v politikově případu zjevně selhala," ironicky poznamenal list Komsomolskaja pravda. Dodal, že šance uhodnout v loterii šest z 52 čísel je asi jedna ku 20 milionům. Uhodnout je jednou může být o štěstí, ale třikrát během jediného roku by už byl důvod ke zrušení celé teorie.

"Vzhledem k ohlasu ve společnosti agentura oznamuje, že provede odpovídající kontrolu předloženého prohlážení o podstatných změnách o majetkových poměrech a v případě odhalení nesrovnalostí vyvodí odpovídající opatření," uvedla NAZK ke kauze poslance.

reklama