Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střevní potíže skolily 300 nováčků americké námořní pěchoty

Depot Parris Island v Jižní Karolíně je místo, kde se mladí armádní rekruti připravují na bojové nasazení v případě bojového konfliktu.
Depot Parris Island v Jižní Karolíně je místo, kde se mladí armádní rekruti připravují na bojové nasazení v případě bojového konfliktu.
Foto: marines.com **www.marines.com**

San Diego - Útvar nováčků americké námořní pěchoty na západě Spojených států se nakazil nebezpečným kmenem střevní bakterie E-coli. Nákaza se objevila mezi 5500 vojáky na základně Camp Pendleton a v náborovém středisku v San Diegu.

Bakterii E-coli se běžně nachází v tlustém střevě a je důležitá pro správné trávení; některé její kmeny jsou však nebezpečné a mohou způsobit průjmy spojené s krvácením, poškodit ledviny a přivodit smrt.

Průjmové onemocnění vyřadilo z výcviku kolem 300 vojáků. Sedm desítek jich bylo hospitalizováno a u nejméně devíti vojáků se vyskytly vážné zdravotní komplikace, informovala agentura AP.

Příčina střevního onemocnění nebyla oznámena, ale zpravidla souvisí se stykem s kontaminovanými potravinami či s nakaženými zvířaty.

Světová zdravotnická organizace (WHO) letos zařadila E-coli na seznam 12 druhů bakterií, u kterých je naléhavě nutné vyvinout nová antibiotika. Důvodem je riziko, které představuje odolnost nebezpečných kmenů vůči dosavadnímu způsobu léčení.

Témata:  USA U.S. Marines viry a bakterie

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí: Silné mrazy o víkendu neskončí. Příští týden se opět vrátí

Česko prožívá jeden z nejchladnějších týdnů letošní zimy. Podle dat z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nás čeká mrazivý zbytek týdne, po kterém přijde v pátek zvrat provázený sněžením a nebezpečnou ledovkou. Příští týden se ale mrazy opět vrátí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Trump chce Grónsko koupit. Evropě se to nelíbí

Vlády Dánska a Grónska usilují o urgentní schůzku s americkým ministrem zahraničí Marcem Rubiem. Reagují tak na stupňující se rétoriku Washingtonu, který v úterý znovu potvrdil svůj záměr ovládnout tento strategický arktický ostrov. Napětí mezi spojenci v NATO dosáhlo vrcholu poté, co Bílý dům prohlásil, že pro získání Grónska zůstává „vojenská varianta vždy ve hře“.