Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sexuální skandál zasáhl i sousední Rakousko. Politik Pilz přišel o post poslance

rakousko
rakousko
Foto: Pixabay

Vídeň - Rakouský politik Peter Pilz v poslaneckých lavicích nezasedne. Rezignoval poté, co ho jistá žena obvinila ze sexuálního obtěžování.

Incident se prý stal v roce 2013 na evropském fóru v Alpbachu. Ženy se Pilz údajně dotýkal proti její vůli. "Ruce měl všude," řekla dotyčná rakouskému listu Falter. Pilz tvrdí, že si nic nepamatuje, nicméně obvinění považuje za věrohodné, protože vše sledovali dva svědci.

"V parlamentu jsem vždy prosazoval jasná měřítka a ta platí samozřejmě i pro mě," řekl dnes na tiskové konferenci Pilz, když oznámil, že se vzdává poslaneckého mandátu.

Peter Pilz patřil dlouhá léta k nejvýraznějším tvářím rakouských Zelených. Nicméně rozešel se s nimi, protože mu před nedávnými volbami nechtěli zajistit jím požadované místo na kandidátce, a založil vlastní, po sobě pojmenované politické uskupení.

Říkal, že program strany ztělesňuje on sám svojí osobou. Zatímco Zelení z Národní rady vypadli, Kandidátka Petera Pilze i přes omezené finanční možnosti a malou přítomnost v televizi získala osm mandátů.

Témata:  Rakousko sexuální obtěžování

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 19:24

Vykopne William Harryho z Británie? Princův tým se tvrdě brání

Tým prince Harryho se důrazně ohradil proti spekulacím, že by se vévoda ze Sussexu obával možného vyhoštění z Velké Británie ve chvíli, kdy se jeho bratr princ William stane králem. Tvrdá reakce přichází poté, co známý autor Tom Bower v rozhovoru pro britský Mirror uvedl, že Harry je „vážně znepokojen“ představou, že po smrti svého otce, krále Karla III., bude zcela zbaven jakéhokoliv postavení ve Spojeném království.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy