Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Věčný oheň v Kyjevě byl poničen. Vandalové ho zalili betonem

Ukrajina, ilustrační foto
Ukrajina, ilustrační foto
Foto: Pixabay

kyjev - V noci na dnešek se vandalové pokusili v Kyjevě zabetonovat věčný oheň, který planul u jednoho z pomníků padlým ve druhé světové válce.

Pachatelé, jejichž totožnost policie zatím nezná, do ohně nalili osm věder betonu. Na místo dorazili příslušníci plynáren metropole Kyjevhaz, kteří se památník nyní snaží vyčistit.

Představitel kyjevské radnice Oleksij Reznikov čin rázně odsoudil. "Podobné projevy vandalismu jsou ostudnými příklady neúcty k dějinám a památce (válečných) hrdinů. Jsem si jist, že tito vandalové zodpovědnosti neuniknou," cituje agentura Unian Reznikova.

Témata:  Kyjev Ukrajina vandalství

Související

Aktuálně se děje

27. listopadu 2025 13:08

Novinky z okolí Lenky Filipové. První slova o dalších koncertech

Letos už Lenku Filipovou na pódiích neuvidíme, ale po vážném úrazu si fanoušci - i s ohledem na její věk - nemohli být jistí, že se ještě ke koncertování vrátí. Nyní ale přišly dobré zprávy z okolí populární hudebnice. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Požár v Hongkongu

Tragédie v Hongkongu: Po požáru je 80 mrtvých a počet dál roste, policie začala zatýkat

Hongkongská policie naznačila, že nebezpečné lešení a pěnové izolační materiály použité během údržby mohly být příčinou rychlého šíření ničivého požáru v komplexu obytných věžových domů. Při požáru dosud zahynulo nejméně 83 lidí a přes 250 osob je stále pohřešováno. Hasiči i ve čtvrtek bojovali s intenzivním žárem a hustým kouřem, aby se dostali k lidem, kteří mohli být uvězněni ve vyšších patrech komplexu Wang Fuk Court. V pozdních hodinách dne byl z jednoho schodiště v šestnáctém patře jedné z věží zachráněn jeden přeživší.