reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

Spojené státy k tomuto kroku přistoupily poté, co jim Rusko v odvetě za americké sankce nařídilo omezit počet lidí na amerických zastupitelských úřadech v Rusku do 1. září o více než polovinu, což má odpovídat množství personálu na ruských zastupitelských úřadech v USA.

Z dokumentu, který popisuje dohodu v hodnotě více než 2,8 milionu dolarů uzavřenou s firmou Elite Security Holdings, je patrné, že členové ostrahy americké ambasády v Moskvě a konzulátů v Petrohradu, Jekatěrinburgu a Vladivostoku byli mezi zaměstnanci, kteří museli Rusko opustit. "Jediná dostupná možnost, jak zajistit pokračování bezpečnostních služeb, byl komerční kontrakt," píše se v textu zveřejněném na internetu.

Podle dokumentu americká vláda oslovila více než tři soukromé bezpečnostní firmy ze Spojených států, nenašla ale žádnou, která by měla potřebnou licenci a chtěla v Rusku působit.

Společnost Elite Security Holdings podle ruského deníku Kommersant nyní vede generálův syn Dmitrij Budanov. Firma na svých webových stránkách píše, že působí po celém Rusku, v Evropě a v zemích bývalého Sovětského svazu.

Generál Viktor Budanov, který firmu Elite Security Holdings založil, působil jako šéf kontrarozvědky KGB a bývá označován za jednoho z nejnebezpečnějších agentů KGB. Podle BBC byl Budanov blízkým přítelem jednoho z nejslavnějších špionů studené války Brita Kima Philbyho, který 30 let pracoval pro komunistický Sovětský svaz.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama