Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskva tvrdě udeřila na USA: Boj proti Islámskému státu jen předstíráte

Bojová letka RF v Sýrii
Bojová letka RF v Sýrii
Foto: mil.ru

Damašek/Moskva - Podle ruského ministerstva obrany Spojené státy boj proti terorismu předstírají, jelikož de facto poskytují bojovníkům Islámského státu (IS) v Sýrii ochranu.

Spojené státy se podle Moskvy pokusily zamezit ruským náletům u syrského města Búkamál.

"Tato fakta dokazují, že Spojené státy předstírají boj proti mezinárodnímu terorismu... Ve skutečnosti poskytují ochranu bojovníkům Islámského státu," uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany.

Búkamál je posledním větším městem, které mají džihádisté ještě pod kontrolou. Na IS v těchto oblastech útočí dělostřeleckou palbou vojáci věrní syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi a ze vzduchu ruské letectvo.

Přestože syrská armáda 8. listopadu oznámila vítězství nad radikály, v neděli se IS podařilo město získat zpět.

Témata:  Islámský stát ruské angažmá v Sýrii USA

Související

Aktuálně se děje

13. listopadu 2025 21:20

Paul McCartney fanouškům vyrazil dech. Na příští rok ohlásil velkou novinu

Bývalý člen legendárních Beatles, Sir Paul McCartney, potvrdil, že ani v 83 letech nezahálí a chystá vydání nového alba, které by mělo vyjít v roce 2026. Pro svou novou desku má ikonický hudebník připraveny desítky skladeb.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.