reklama
Fico navrhl na vnitro syna populárního zpěváka Joža Ráže - anotační obrázek
Fico navrhl na vnitro syna populárního zpěváka Joža Ráže

Podle agentury AFP svolal na místo své fanoušky oblíbený francouzský rapper. Proč došlo k násilnostem, ale není jasné. Belgický server La Derniére Heure napsal, že zhruba stovku výtržníků zpacifikovala asi padesátka policistů. Mezi třiceti zadrženými je i svolavatel akce, oblíbený youtuber známý pod přezdívkou Vargasss 92.

„Znovu nepřípustné a nepochopitelné násilí v bruselském centru," komentoval události na twitteru belgický ministr vnitra Jan Jambon, podle kterého byl k obnovení pořádku nutný zásah policie.

Policie preventivně během zásahu dopravu v centru belgické metropole. Uzavřená byla mimo jiné stanice metra De Brouckere. Zhruba po hodině se podařilo policii dostat situaci pod kontrolu.

K výtržnostem došlo v Bruselu už v noci ze soboty na neděli poté, co tým marockých fotbalistů postoupil na mistrovství světa, které se uskuteční příští rok. V Bruselu žije početná marocká komunita. Policie o víkendu proti zhruba 300 výtržníků nasadila i vodní dělo. Zranění utrpěly dvě desítky policistů.

Podle mluvčího bruselské policie Oliviera Slosseho rapper Vargasss 92 dnešní shromáždění řádně neohlásil. Na odpověď na otázku, zda incident souvisel s výtržnostmi po kvalifikaci Maroka na mistrovství světa ve fotbale, je podle něj příliš brzy.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama