reklama

Stalo se tak poté, co řečnil na pohřbu Poláka, který se minulý měsíc upálil ve Varšavě na protest proti nynější konzervativní vládě, napsal dnes opoziční list Gazeta Wyborcza.

Bonieckého nadřízený mu odebral povolení vyjadřovat se v médiích "pro duchovní dobro věřících", kteří se po Bonieckého vyjádřeních "mohli cítit zmateni ohledně církevního učení o morálním hodnocení sebevraždy, anebo dokonce pohoršeni".

Na pohřbu Piotra Szczensného, který se zapálil 19. října v centru Varšavy na protest proti porušování občanských svobod a demokracie a kterého provládní média označují za "oběť totální opozice", Boniecki řekl, že "Piotr byl z těch lidí, kteří vidí ostře i to, čeho si většina nevšimne, a cítí otřesy, které hodně lidí nevnímá, a vidí příznaky katastrofy - věřil, že může varovat, a věděl, že to musí udělat".

Boniecki navíc na sociálních sítích podpořil sexuální menšiny, "přestože jejich počínání je v naprostém rozporu s morálním učením církve", uvedl tajemník kongregace kněží mariánů a dodal, že proto byly podniknuty příslušné kroky k ukáznění kněze.

reklama