Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Iráku zabil sebevražedný atentátník 20 lidí, zranil desítky lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: New York Times **www.nytimes.com**

Kirkúk - Nedaleko tržiště v severoiráckém městě Túz Chúrmátú se dnes odpálil sebevražedná atentátník. Na místě zůstalo nejméně 20 mrtvých a 40 osob utrpělo zranění.

Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odkazem na policii a záchranné služby o tom informovala agentura Reuters.

Mluvčí ministerstva vnitra oznámil, že šlo o velkou explozi. Nálož zřejmě vybuchla v nákladním vozu, ve kterém seděl atentátník. Túz Chúrmát leží jižně od ropného města Kirkúk.

Témata:  Irák teroristické útoky v Iráku terorismus

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 14:49

Dagmar Havlová na festivalu, ale v jiné roli. Ve Varech nebude jako herečka

Dagmar Havlová patří k renesančním osobnostem, které nemusí být s karlovarským filmovým festivalem spojené jen prostřednictvím filmu. Letos se o tom návštěvníci přesvědčí. Oficiálním neziskovým partnerem 60. KVIFF totiž bude Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy