reklama

"FoxNews je v USA mnohem důležitější než CNN, ale mimo USA je CNN International stále hlavním zdrojem (falešných) zpráv. Reprezentují náš národ ve světě velmi špatně. Venkovní svět se od nich nedozví pravdu!" napsal v sobotu večer na twitteru Trump.

Tiskové oddělení CNN odpovědělo rovněž přes sociální sít twitter. "Není úkolem CNN reprezentovat USA ve světě. To je vaše práce. My máme informovat. Fakta především," uvedla televize.

Trump před dvěma týdny během cesty do Asie řekl reportérům na palubě letadla Air Force One, že se na televizi moc nedívá. "Na Filipínách jsem byl nucen dívat se na CNN, což jsem nedělal několik měsíců, a opět jsem zjistil, jak špatné a falešné (fake) zprávy vysílá," napsal nedávno na twitteru Trump.

Současný americký prezident často používá termínu "vylhané" nebo "falešné" zprávy při kritice informací, které nepříznivě hodnotí jeho výkony ve funkci hlavy státu. Mezi americkými televizemi je jeho hlavním terčem kromě CNN i televize NBC News.

Minulý měsíc Trump dokonce navrhl, že televizi NBC News by se měla sebrat vysílací licence. Šéf amerického telekomunikačního regulátora FCC Ajit Pai to komentoval slovy, že nehodlá odebírat vysílací licence médiím, která podle názoru Bílého domu šíří nepravdivé zprávy. Pai také připomněl první dodatek ústavy USA, který zaručuje svobodu slova a svobodu tisku.

reklama