reklama

Muž, který byl zřejmě pod vlivem alkoholu, napadl starostu u občerstvení s kebaby. Ještě předtím se ho dotázal, zda je skutečně místním starostou. Hollsteina po útoku převezla záchranka do nemocnice. "Měl jsem po svém boku pohotové lidi a jsem rád, že ještě žiju," nechal se slyšet starosta.

"Bezpečnostní úřady vycházejí z toho, že tento útok má politické pozadí," uvedl ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet (CDU). Útočník, který byl zadržen, podle něj učinil několik poznámek o uprchlické politice. Město Altena je známé tím, že přijímá více uprchlíků, než by podle klíče, kterým se rozdělují, muselo.

"Jsem zděšena útokem nožem na starostu Andrease Hollsteina - úlevu mi přineslo, že už může být znovu se svou rodinou," vzkázala přes svého mluvčího na twitteru kancléřka Angela Merkelová. "Díky těm, kdo mu pomohli," podotkla také.

O hrozné zprávě z Alteny na twitteru píše ministr spravedlnosti Heiko Maas (SPD). "Nemůžeme nikdy přijmout, že budou lidé napadáni jen proto, že pomáhají ostatním. V naší zemi nesmí být místo pro nenávist a násilí."