Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trumpova ostuda? Jeden z jeho delegátů čelí obvinění z posílání výbušnin a výroby dětské pornografie

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Favorit republikánů na post prezidenta USA Donald Trump čelí skandálu, byť nepřímo. Jeden ze 38 marylandských delegátů byl obviněn z posílání výbušnin a výroby dětské pornografie.

Republikánská strana v Marylandu obviněného vyzvala, aby se svého mandátu pro letní stranický nominační sjezd vzdal.

Americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že republikánský delegát Caleb Bailey byl obviněn celkem ve čtyřech bodech, mimo jiné i z držení zbraní. Do hledáčku policie se dostal poté, co se v únoru pokusil poštou z Marylandu do Wisconsinu poslat pět balíčků výbušnin a munice.

Na výzvu policie se Bailey nedostavil k podání vysvětlení, což vedlo k vydání soudního příkazu na domovní prohlídku. Při ní byl objeven nelegálně držený kulomet. Vyšetřovatelé také tvrdí, že se podílel na výrobě děské pornografie.

Trump má nominaci takřka jistou. K její získání je třeba 1237 delegátů. Miliardář jich nyní má 1161, zbývajících 76 zcela určitě obdrží v červnu. V červenci pak sjezd oficiálně svého kandidáta zvolí.

Témata:  Donald Trump dětská pornografie USA

Související

Aktuálně se děje

18. září 2025 10:24

Felix Slováček vyděsil rodinu. Svědectví o krvi a vyšetření v nemocnici

Slavná rodina Felixe Slováčka je letos opravdu hodně zkoušena osudem. Rodiče se stále vyrovnávají se ztrátou milované dcery, ale hudebník se teď sám ocitl v péči lékařů. Manželka si o muže, který dlouhá léta úspěšně spolupracoval s Karlem Gottem, dělá velké obavy. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy