Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Antivir s vedlejším cílem? Britské úřady dostaly varování před ruskou firmou Kaspersky

Útok hackera, ilustrační fotografie
Útok hackera, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Londýn - Britské Národní středisko kybernetické bezpečnosti (NCSC) varovalo vládní úřady před používáním antivirového softwaru od ruské společnosti Kaspersky Lab.

Spojené státy již dříve používání tohoto softwaru vládním úřadům zakázaly kvůli obavám z ruské špionáže.

Šéf NCSC Ciaran Martin uvedl, že ruský antivirový software by se neměl používat v systémech obsahujících informace, které by mohly poškodit národní bezpečnost, pokud by k nim získala přístup ruská vláda. Dodal, že NCSC jedná se společností Kaspersky Lab o vytvoření mechanismu, který by produkty firmy umožnil v Británii kontrolovat.

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v září nařídila vládním úřadům v USA odstranit z počítačů produkty společnosti Kaspersky Lab. Zdůvodnila to obavami z úzkých vztahů firmy s ruskými zpravodajskými službami a z možného využívání softwaru k ruské špionáži.

Témata:  Velká Británie hackeři

Související

Aktuálně se děje

12. listopadu 2025 9:12

Polární záře nad Českem. Potenciál je letos nejvyšší, má to ale háček

V Česku opět panuje šance na silnou polární záři, protože v úterý došlo k další silné sluneční erupci. Rozhodujícím faktorem ale bude počasí, podotkli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.