Washington - Poslanec Sněmovny reprezentantů za Texas navrhl hlasování o ústavní žalobě na Donalda Trumpa. Al Green tvrdí, že nynější prezident šíří v zemi nenávist a nepřátelství.
"Otázka nezní, zda je prezidentem fanatik. Otázka zní, co s tím budeme dělat," uvedl poslanec ve vysvětlujícím dopisu.
Green předloží návrh rezoluce nejspíš už dnes s využitím zákona, podle něhož by sněmovna měla hlasovat do dvou dnů od podání. Pokud svůj plán poslanec dodrží, republikáni návrh okamžitě "potopí".
Proti se staví i vůdkyně demokratické menšiny Nancy Pelosiová. Ústavní žaloba, nebo-li impeachment, by podle ní měla přijít na pořad až v okamžiku, kdy budou nezpochybnitelné důkazy o Trumpových prohřešcích.
Někteří poslanci se podle agentury AP pokusili Greena od jeho záměru odradit, což se jim podařilo už jednou v říjnu. Tentokrát se zřejmě úspěch nedostaví. Jeho osmistránkový návrh viní Trumpa z těžkých zločinů a z "újmy, kterou způsobil americké společnosti".
Témata: Donald Trump, prezident USA, USA
Související
15. června 2026 11:31
14. června 2026 10:51
11. června 2026 8:28
3. června 2026 13:17
3. června 2026 11:35
1. června 2026 9:21