reklama
StarDance opustil první pár! Diváci vyhodili Bagárovou! - anotační obrázek
StarDance opustil první pár! Diváci vyhodili Bagárovou!

Další z obžalovaných podle vyšetřovatelů v šifrované komunikaci sdílel s potenciálními pachateli útoků informace o možných obětech atentátů, mezi nimiž byl údajně také čtyřletý princ George, syn prince Williama a vévodkyně Kate.

Všichni tři souzení mají britské občanství a po dnešním stání zůstávají ve vazbě. Pokračování procesu je plánováno na 20. prosince u londýnského trestního soudu Old Bailey, napsala zpravodajská společnost BBC.

Z přípravy atentátu na britskou premiérku je obžalován 20letý Naa'imur Zakariyah Rahman ze severního Londýna. Podle prokurátora Marka Carrola chtěl mladík v Downing Street odpálit podomácku vyrobenou bombu a následně na Mayovou zaútočit s nožem a pásem výbušnin.

Rahman také údajně pomáhal dalšímu z obžalovaných, 21letému Mohammadu Aqibu Imranovi z Birminghamu, v přípravě teroristických činů. Oba byly zatčeni londýnskou Metropolitní policií 28. listopadu v rozmezí 90 minut. Vyšetřovatelé mají za to, že Imran shromažďoval peníze, snažil se získat falešný pas a seznamoval se s extremistickými myšlenkami s cílem vycestovat do Libye a posléze se přidat k bojovníkům tzv. Islámského státu.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama