Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu přijel do Bruselu. Chce přesvědčit evropské lídry, aby uznali Jeruzalém

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Brusel - Do Bruselu dnes přijel izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Před jednáním ministrů zahraničí zemí EU řekl, že doufá, že většina zemí unie uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele, jako to minulý týden udělal americký prezident Donald Trump, podle Netanjahua není překážkou mírového procesu. Trump prý jen uznal to, co už dávno bylo realitou.

"Všechny evropské státy by měly uznat Jeruzalém (za hlavní město Izraele), i když ještě není mírová dohoda s Palestinci," řekl Netanjahu. Ten je podle izraelského deníku The Jerusalem Post prvním premiérem Izraele na návštěvě v EU po 22 letech.

Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová nicméně zopakovala unijní postoj, podle něhož musí být status Jeruzaléma výsledkem mezinárodních jednání. "Jediné reálné řešení izraelsko-palestinského konfliktu jsou dva státy s Jeruzalémem jako hlavním městem obou".

Témata:  Benjamin Netanjahu EU Jeruzalém

Aktuálně se děje

26. srpna 2026 15:01

Simona Krainová oznámila zásadní životní krok: Opouští Česko

Modelka a podnikatelka Simona Krainová se rozhodla k zásadnímu životnímu kroku a spolu s rodinou opouští Českou republiku. Známá blondýnka se svým manželem Karlem Vágnerem a dvěma syny sbalila osobní věci a vydala se vstříc nové životní etapě v zahraničí. O tomto kroku mimo dosavadní komfortní zónu informovala své příznivce v obsáhlém vyjádření na sociálních sítích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy