Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská cenzura údajně nedokáže blokovat internetové trolly

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Moskva - Ruský cenzurní orgán nemá v nejbližší době možnost omezit aktivitu takzvaných internetových trollů. Jde o osoby šířící za peníze internetem dezinformace a falešné zprávy.

Na moskevském semináři o internetové bezpečnosti to dnes prohlásil šéf komunikační dozorové agentury Roskomnadzor Alexandr Žarov.

"Žádná regulace neexistuje, možná se objeví za půldruhého roku. Jaká bude, mi není známo," řekl Žarov, jehož organizace v posledních pěti letech zablokovala přes 275.000 ruských webových stránek. Šlo zejména o servery zprostředkující údajně šíření narkotik nebo dětské pornografie, ilegální herní a sázkové weby a on-line loterie.

"Upřímně řečeno, způsoby zásahu žádné nevidím," konstatoval šéf Roskomnadzoru, který k zákroku proti webům nemusí mít soudní příkaz. Žarov podle agentury Interfax dodal, že "není stoupencem omezování a totálních zákazů".

Témata:  Rusko internet

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2026 20:49

Do kauzy Koktových se vložil další člen rodiny. A nebral si servítky

Českem momentálně rezonuje další kauza rodiny Koktových. Na veřejnost totiž uniklo video, které vrhá hodně špatné světlo na Josefa Koktu. Nikoho asi nepřekvapí, že se celou záležitost rozhodla komentovat i Monika Binias. Sama by prý dokonce volala policii. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy