Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němeké testy odhalily vysoké emise u 30 modelů vozů

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín - Německé testy automobilových emisí ukázaly podezřele vysoké úrovně oxidu uhličitého (CO2) u 30 z 53 naftových modelů prověřovaných v reakci na emisní skandál Volkswagenu.

Informovalo o tom dnes německé ministerstvo dopravy. Dodalo, že úřad pro motorová vozidla KBA nyní provádí další testy, po jejichž dokončení bude vydána komplexní zpráva.

Německé úřady se při testování původně soustředily na emise oxidů dusíku, nyní se však pozornost zaměřila na oxid uhličitý. Mluvčí ministerstva dnes neupřesnila, u kterých modelů byly podezřele vysoké úrovně zjištěny. Podle listu Der Spiegel patří mezi tyto modely mimo jiné vůz Zafira domácí automobilky Opel.

Zástupci Opelu se již ve středu setkali s ministrem dopravy Alexanderem Dobrindtem. Ten po schůzce vyjádřil pochybnosti o tom, zda je systém vozu Zafira pro regulaci emisí zcela v souladu se zákony. Dodal, že Opel by měl během 14 dnů k této záležitosti poskytnout podrobnější informace.

Témata:  Německo emise dieselgate

Související

Aktuálně se děje

22. listopadu 2025 20:44

Ewa Farna vyrazila dech fanouškům: U dvou nekončí, na cestě je třetí

Zpěvačka Ewa Farna (32) oznámila skvělou novinku, která potěší její fanoušky: její vyprodaná koncertní vystoupení v pražském Edenu se rozrostou o třetí přídavek. Tuto šťastnou zprávu sdělila Ewa na sociální síti velmi originálním a vtipným způsobem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie

Komentář

Slováci možná budou trpět. Pokud Evropská centrální banka podlehne tlaku

Sílí tlak politiků na Evropskou centrální banku, aby pomohla předluženým zemím eurozóny, jako je Itálie nebo Francie, zbavit se části nákladů jejich obřího dluhu. ECB jim přitom v určité míře pomáhá už nyní, za což výraznější ztrátou kupní síly svých úspor či mezd platí obyvatelstvo některých zemí eurozóny, jako je Estonsko, Lotyšsko, Slovensko, Rakousko či Chorvatsko. Tyto země totiž vykazují zhruba čtyřprocentní nebo i vyšší meziroční inflaci, když například Česko mělo dle stejných dat Eurostatu v říjnu meziroční inflaci jen 2,3procentní.