reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

Současně vyjádřil naději, že po darovaných ruských stíhačkách bude následovat i dohoda o dodávce ruských vrtulníků a protiletadlových zbraní. "Věřím, že se brzy domluvíme," řekl Vučić po schůzce s Putinem.

"Díky podpoře a darům, které nám posílá prezident Putin, jsme mohli zachovat naše postavení neutrální vojenské mocnosti," řekl Vučić podle agentury AFP. Ruské vrtulníky a protiletadlové zbraně si Bělehrad přeje koupit, aby "chránily naši zemi". "Pouze díky Rusku může Srbsko ještě bojovat o Kosovo," řekl srbský prezident v narážce na skutečnost, že ani Bělehrad, ani Moskva neuznávají nezávislost někdejší srbské provincie, obývané převážně Albánci. Přislíbil, že Srbsko "nikdy nepřijme sankce proti Rusku", a pozval Putina na návštěvu v příštím roce.

Srbský prezident agentuře TASS řekl, že Bělehrad má zájem o nejméně šest vojenských dopravních vrtulníků, jakož i o ruské zbraně protivzdušné obrany.

V říjnu srbské letectvo dostalo šest stíhaček MiG-29, které Rusko poskytlo svému historickému spojenci jako vojenskou pomoc. Podle TASS má Srbsko ještě zdarma obdržet 30 tanků T-72 a 30 průzkumných obrněných transportérů BRDM-2. Jedná se také o protiletadlových raketách Buk-M1 a Buk-M2 a o samohybném protiletadlovém systému Tunguska, který je vyzbrojený raketami a děly.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama