Vladimír Putin

Vladimir Putin

Putin může použít jaderné zbraně, varuje vdova po Navalném

Svět

Vdova Julija Navalná varovala před „nevypočitatelným“ ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle Navalné se nedá vyloučit, že Putin v nějaké chvíli použije jaderné zbraně. Rusko je už přes dva roky ve válce s Ukrajinou, kterou napadlo na konci února 2022. 

Rusko, ilustrační foto

Ulici už má. Teď po Putinovi v Rusku pojmenují čtvrť

Svět

Podle ruských médií se radnice v Grozném rozhodla pojmenovat čtvrť po ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Tato čtvrť není úplně nová - vytvoří se oddělením a přejmenováním části stávající čtvrti, která je v současnosti nazývána po Šejchu Mansúrovi.

Bitva o Normandii, Operace Overlord - americký hřbitov a památník padlých

Svět

Francie na výročí vylodění spojenců v Normandii pozve Rusko. Bez Putina

Na vzpomínkové slavnosti u příležitosti 80. výročí vylodění spojenců v Normandii bude pozvána i delegace z Ruska, ne však ruský prezident Vladimir Putin. Podle agentury AFP o tom v úterý informoval francouzský organizační štáb akce. Upřesnil, že šéf Kremlu nebude pozván z důvodu agresivní války rozpoutané Ruskem na Ukrajině.

Denys Šmyhal a Robert Fico

Fico touží po přátelství s Putinem. Ukrajincům vzkázal: Zabíjíte se jen navzájem. To k ničemu nevede

Svět

Ruský nezávislý deník Kommersant nezůstal bez povšimnutí, jak slovenský premiér Robert Fico vyjádřil přání, že jeho země má zájem na standardizaci vztahů po skončení rusko-ukrajinského konfliktu. Slovenský premiér tím má na mysli s Ruskem. Slováci si podle něj velmi váží obětí, které SSSR přinesl pro porážku fašismu a osvobození Československa, píše list. 

Petr Fiala (ODS)

Rusko nenapadne Česko? Čeští politici Putinovi nevěří

Domov

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek prohlásil, že nemá zájem napadnout Polsko či Česko. Čeští politici ale jeho slovům nevěří a připomínají osud Ukrajiny či někdejšího šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina, který zemřel za záhadných okolností při pádu letadla.

Vladimir Putin

Svět

Rusko nemá plány útoku na Česko či Pobaltí, tvrdí Putin

Rusko nemá žádné plány na útok na země NATO a nezaútočí na Polsko, pobaltské státy nebo Českou republiku, ale pokud Západ dodá Ukrajině stíhačky F-16, budou ruskými silami sestřeleny. Podle serveru euractiv.com to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými vojenskými piloty.

Vladimir Putin

Západ varoval před terorem v Rusku. Putin to nebral vážně

Svět

Rusové zjevně podcenili zahraniční varování ohledně možného teroristického útoku. Prezident Vladimir Putin ještě v úterý podotkl, že Západ se tak snaží zastrašit a destabilizovat ruskou společnost. V pátek ale došlo k útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal přes 130 mrtvých. Tragická bilance navíc stále nemusí být konečná.

Vladimír Putin

Putin v úterý vyzval k vypátrání a potrestání zrádců Ruska

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý vyzval k vypátrání a potrestání "zrádců" a k posílení boje proti terorismu ve svém projevu před příslušníky Federální bezpečnostní služby (FSB) poté, co byl znovuzvolen prezidentem ve volbách, kde neměl skutečného konkurenta.

Vladimir Putin

Putin v pondělí oslavil volební vítězství na Rudém náměstí

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí slavil své vítězství v prezidenských volbách, které západní země považují za nedemokratické. Putin se setkal s občany na moskevském Rudém náměstí, za nepřetržitého skandování vyzdvihl anexi ukrajinských regionů.

Vladimir Putin

Svět

Putin bude ruským prezidentem ještě šest let. Volby jasně vyhrál

Ruský prezident Vladimir Putin bude ve funkci dalších šest let. Volilo ho přes 87 procent lidí, vyplývá z údajů ruské centrální volební komise po sečtení více než 99 procent odevzdaných hlasů. O průběžných výsledcích informovala ruská státní agentura TASS.

Vladimir Putin

V Rusku teprve začaly volby, ale Putin už obdržel první "gratulaci"

Svět

Předseda Evropské rady Charles Michel v pátek poblahopřál ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi ke znovuzvolení ve volbách, ve kterých nemá žádného skutečného oponenta. Hlasování v ruských prezidentských volbách přitom dnes teprve začalo a potrvá až do neděle, nikdo ale nepochybuje o tom, že Putin zvítězí, neboť opoziční kandidáti k volbám nebyli připuštěni.

Vladimir Putin

Svět

Putin pohrozil NATO. Operace na Ukrajině má podporu lidí, konstatoval

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu.

Aktuálně se děje

10:12

Mladík ve škole na Tachovsku vyhrožoval spolužačce. Skončil v cele

Policie v úterý zasahovala na jedné ze škol na Tachovsku kvůli výhrůžkám, jejichž původcem byl jeden ze studentů. Mladík podle dosavadních zjištění vyhrožoval spolužačce tím, že zabije její blízké.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy