Vladimír Putin

Vladimir Putin, ruský prezident

Putin a další světoví lídři odsoudili útok na Fica

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin poslal slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové telegram v souvislosti s atentátem na premiéra Roberta Fica. Kreml útok na předsedu vlády odsoudil jako naprosto nepřijatelný, uvedla agentura Reuters.

Sergej Šojgu, ministra obrany RF

ISW: Rusko se připravuje na válku s NATO, odvolání Šojgua z funkce ministra naznačuje další kroky Kremlu

Svět

Podle analýzy amerického Institutu pro výzkum války (ISW) navrhnutí Andreje Belousova, dosavadního prvního místopředsedy ruské vlády a ekonoma, na post ministra obrany naznačuje, že prezident Vladimir Putin podniká kroky směřující k mobilizaci ruské ekonomiky a zbrojního průmyslu pro potenciálně dlouhodobý konflikt na Ukrajině a možnou budoucí konfrontaci s NATO. 

Vladimír Putin

Svět

Putin stahuje ruská vojska z částí Arménie

Ruský prezident Vladimir Putin souhlasil se stažením ruských vojsk a pohraničníků z určitých částí Arménie na žádost arménské vlády. Toto rozhodnutí oznámil prostřednictvím agentury Interfax, která se odvolává na mluvčího Dmitrije Peskova.

Vladimír Putin

Svět

Putin nechce jednat, Západ by se proto měl ještě více snažit, tvrdí Itálie

Italský ministr obrany Guido Crosetto v pondělí vyjádřil přesvědčení, že ekonomické sankce uvalené na Rusko nesplnily svůj účel. Vyzval Západ, aby se pokusil intenzivněji jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o diplomatickém řešení s cílem ukončit válku na Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Vladimír Putin

Putin se plánuje v květnu vydat na návštěvu do Číny

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že se plánuje v květnu vydat na návštěvu do Číny. Bude to jeho první zahraniční cesta od opětovného zvolení do prezidentské funkce, která má posílit vztahy mezi Moskvou a Pekingem. Uvedla to agentura AFP.

Vladimir Putin

Putin může použít jaderné zbraně, varuje vdova po Navalném

Svět

Vdova Julija Navalná varovala před „nevypočitatelným“ ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle Navalné se nedá vyloučit, že Putin v nějaké chvíli použije jaderné zbraně. Rusko je už přes dva roky ve válce s Ukrajinou, kterou napadlo na konci února 2022. 

Rusko, ilustrační foto

Ulici už má. Teď po Putinovi v Rusku pojmenují čtvrť

Svět

Podle ruských médií se radnice v Grozném rozhodla pojmenovat čtvrť po ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Tato čtvrť není úplně nová - vytvoří se oddělením a přejmenováním části stávající čtvrti, která je v současnosti nazývána po Šejchu Mansúrovi.

Bitva o Normandii, Operace Overlord - americký hřbitov a památník padlých

Francie na výročí vylodění spojenců v Normandii pozve Rusko. Bez Putina

Svět

Na vzpomínkové slavnosti u příležitosti 80. výročí vylodění spojenců v Normandii bude pozvána i delegace z Ruska, ne však ruský prezident Vladimir Putin. Podle agentury AFP o tom v úterý informoval francouzský organizační štáb akce. Upřesnil, že šéf Kremlu nebude pozván z důvodu agresivní války rozpoutané Ruskem na Ukrajině.

Denys Šmyhal a Robert Fico

Fico touží po přátelství s Putinem. Ukrajincům vzkázal: Zabíjíte se jen navzájem. To k ničemu nevede

Svět

Ruský nezávislý deník Kommersant nezůstal bez povšimnutí, jak slovenský premiér Robert Fico vyjádřil přání, že jeho země má zájem na standardizaci vztahů po skončení rusko-ukrajinského konfliktu. Slovenský premiér tím má na mysli s Ruskem. Slováci si podle něj velmi váží obětí, které SSSR přinesl pro porážku fašismu a osvobození Československa, píše list. 

Petr Fiala (ODS)

Rusko nenapadne Česko? Čeští politici Putinovi nevěří

Domov

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek prohlásil, že nemá zájem napadnout Polsko či Česko. Čeští politici ale jeho slovům nevěří a připomínají osud Ukrajiny či někdejšího šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina, který zemřel za záhadných okolností při pádu letadla.

Vladimir Putin

Rusko nemá plány útoku na Česko či Pobaltí, tvrdí Putin

Svět

Rusko nemá žádné plány na útok na země NATO a nezaútočí na Polsko, pobaltské státy nebo Českou republiku, ale pokud Západ dodá Ukrajině stíhačky F-16, budou ruskými silami sestřeleny. Podle serveru euractiv.com to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými vojenskými piloty.

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy