Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Apple a Amazon jednají o licenci k podnikání v Saúdské Arábii

Apple
Apple
Foto: Pixabay

Rijád - Americké firmy Apple a Amazon jednají v Saúdské Arábii o získání licence k podnikání v této zemi. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters.

Obě firmy nyní prodávají své produkty na saúdském trhu prostřednictvím třetích stran a obě jsou vysoko na seznamu zahraničních firem, na jejichž přítomnosti v zemi má Rijád zájem.

Jednání s technologickými giganty je dalším krokem v plánu korunního prince Muhammada bin Salmána zaměřeného na restrukturalizaci ekonomiky a snížení závislosti země na příjmech z prodeje ropy.

Firmy by získaly přístup na poměrně bohatý trh, který už dnes patří z hlediska používání internetu a aplikací pro chytré telefony k největším na světě. Zhruba 70 procent saúdské populace je mladší 30 let a hojně využívá sociální média.

Témata:  Apple Amazon Saúdská Arábie

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 18:02

4. prosince 2025 16:46

Mareš ruší koncerty kvůli Hezuckému

Populární moderátor a bavič Leoš Mareš se rozhodl odložit své dva velké koncerty v Ostravě. Důvodem je jeho osobní stav, který je ovlivněn starostmi o dlouholetého parťáka Patrika Hezuckého. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy