Apple

Apple Watch Series 9

Apple představil čtyři modely iPhone 15 a dvoje Apple Watch

Technika

Americký technologický gigant Apple uspořádal dlouho očekávanou prezentaci svých nejnovějších produktů. Představil dvě dlouho očekávané novinky, zbrusu novou řadu chytrých telefonů pod názvem iPhone 15 a revoluční chytré hodinky Apple Watch.

Apple

Čína zakázala úředníkům iPhony, akcie firmy utrpěly

Svět

Akcie společnosti Apple zaznamenaly druhý den po omezeních v Číně výrazný pokles. Tržní hodnota firmy se snížila téměř o 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč). Čína nedovolí vládním úředníkům používat iPhony při práci a do kanceláře si je nosit.

Apple

Apple přidá do telefonů iPhone konektor USB-C

Technika

Společnost Apple se rozhodla splnit požadavky Evropské unie a představí svůj nový iPhone s nabíječkou USB-C, kterou EU stanovila jako standard pro unijní trh. Uvedla to agentura Bloomberg s tím, že iPhone, který Apple plánuje představit příští týden, bude zřejmě už vybaven touto nabíječkou.

Policie USA

Apple Watch v USA zatěžují dispečery záchranných služeb, volají zbytečně

Svět

"Moje hodinky si myslí, že jsem mrtvý," zní titulek deníku The New York Times. Jeho novináři strávili den v horském okrese Summit County v americkém Coloradu a zjistili, že dispečeři záchranných složek tam řeší desítky falešných nouzových volání týdně. Zvednou sluchátko a na druhém konci se nikdo neozývá.

Apple

Apple by v Indii mohl vyrábět iPhony i iPady

Svět

Americká technologická společnost Apple jedná s indickými představiteli o možnosti přesunu části výroby počítačových tabletů iPad z Číny do Indie. Informoval o tom dnes server CNBC s odvoláním na zdroje blízké indické vládě. Apple již v Indii vyrábí některé modely chytrých telefonů iPhone.

Apple představil iPhone 14.

Potíže v Číně mohou Apple připravit o šest milionů iPhonů Pro

Technika

Koronavirové restrikce a nepokoje v továrně tchajwanské společnosti Foxconn ve střední Číně zřejmě budou pro americkou technologickou firmu Apple znamenat v letošním roce výpadek produkce v rozsahu kolem šesti milionu chytrých telefonů iPhone Pro. S odvoláním na zdroj obeznámený se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Akcie Applu v první polovině dnešního obchodování ztrácely přes dvě procenta.

Apple

Apple splní směrnici EU o jednotné nabíječce, řekl marketingový ředitel

Byznys

Americká společnost Apple bude muset splnit směrnici Evropské unie a u svých telefonů iPhone přejde na nabíječku typu USB-C. Uvedl to marketingový ředitel Greg Joswiak. Firma podle něj bude postupovat stejně jako v případě jiných zákonů. Odmítl však upřesnit, kdy by iPhony mohly dostat novou nabíječku, která nahradí současný typ Lightning.

Apple představil iPhone 14.

Apple představil novou řadu iPhonů 14 a trojici nových hodinek

Technika

Americká technologická společnost Apple představila řadu nových modelů telefonů iPhone 14 a trojici nových hodinek Apple Watch. Nové telefony jsou schopné rozpoznat náraz a v případě nouze odeslat tísňovou zprávu přes satelit, uvedla agentura Reuters. Nové telefony budou k dispozici od poloviny září.

Apple

Byznys

Apple chce zvýšit výrobu mimo Čínu, zkoumá Indii a Vietnam

Americká společnost Apple oznámila některým svým smluvním výrobcům, že chce zvýšit výrobu mimo Čínu. S odvoláním na informované zdroje to napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Mezi zeměmi, které Apple zkoumá jako alternativu k Číně, jsou Indie a Vietnam, kde se už teď některé produkty Applu vyrábějí.

Apple

EK obvinila Apple, že proti konkurenci zvýhodňuje svou mobilní peněženku

Svět

Evropská komise (EK) obvinila americkou technologickou společnost Apple, že zneužívá svého dominantního postavení na trhu. Zvýhodňuje proti konkurenci svou mobilní platební aplikaci Apple Pay, uvedla dnes komise v tiskové zprávě. Firmě proto zaslala seznam svých námitek a pokud nedostane uspokojivé vysvětlení, hrozí Applu vysoká pokuta.

iPhone SE pro sítě 5G

Apple představil levný iPhone SE pro sítě 5G

Technika

Americká společnost Apple dnes představila novou verzi svého levného chytrého telefonu iPhone SE pro síť páté generace (5G) a nový iPad Air. Prodávat se začnou příští týden.

Apple

Svět

Apple pozastavil prodej všech svých výrobků v Rusku

Americká společnost Apple dnes v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu pozastavila prodej všech svých výrobků v Rusku. Společnost také zastavila vývoz do Ruska a omezila fungování platební služby Apple Pay a dalších služeb v zemi.

Apple

Tržní hodnota firmy Apple vystoupila na tři biliony dolarů

Byznys

Americká technologická společnost Apple se dnes stala prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota dosáhla tří bilionů dolarů (zhruba 66 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Cena akcií Applu se při dnešním obchodování vyšplhala na rekordních 182,88 dolaru za kus.

Apple

Apple před lety uzavřel tajnou dohodu kvůli podnikání v Číně

Svět

Šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook před lety uzavřel tajnou dohodu, která potlačila hrozby pro podnikání firmy na čínském trhu výměnou za pomoc při rozvoji čínského technologického sektoru. Informoval o tom dnes server The Information s odvoláním na rozhovory a interní dokumenty Applu. Dodal, že hodnota této dohody se odhaduje na více než 275 miliard dolarů (přes šest bilionů Kč).

MacBook

Technika

Apple představil nové modely notebooků MacBook Pro

Americká společnost Apple dnes představila dva nové modely notebooků MacBook Pro, které budou mít její nové vlastní čipy. Doposud nejvýkonnější notebooky Applu měly čipy od Intelu. Oba počítače se začnou dodávat příští týden.

Apple

Pravidla Applu pro platby omezují konkurenci, zjistilo Nizozemsko

Byznys

Nizozemský antimonopolní úřad dospěl k závěru, že pravidla americké technologické společnosti Apple požadující po vývojářích, aby využívali její systém pro platby v aplikacích, narušují hospodářskou soutěž. Nařídil proto firmě úpravu tohoto systému.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy