Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Apple představil set pro smíšenou realitu za desítky tisíc korun

Apple představil Apple Vision Pro.
Apple představil Apple Vision Pro.
Foto: Apple

Americký technologický gigant Apple v pondělí představil soupravu pro smíšenou realitu Vision Pro. Jde o první zbrusu nový produkt firmy od roku 2014. Set připomínající brýle bude mít v zámoří startovací cenu 3499 dolarů (více než 76 tisíc korun).

Jak informoval web CNBC, Vision Pro umožní uživatelům vidět aplikace v prostoru před sebou. Lidé následně budou moci k další navigaci využít oči, ruce a hlas. Souprava poslouží také ke sledování filmů, včetně 3D formátu, prohlížení vlastních obrázků či videí nebo hraní videoher.

Souprava pro smíšenou realitu má být za výše uvedenou cenu ke koupi od začátku příštího roku. Akcie společnosti reagovaly na odhalení nového produktu poklesem o procento, takže ztratily zisky z předchozího průběhu pondělního dne, uvedla CNBC.

Welcome to the era of spatial computing with Apple Vision Pro. You’ve never seen anything like this before!

— Tim Cook (@tim_cook)

Generální ředitel společnosti Tim Cook už přivítal uživatele v nové počítačové éře. "Nic takového jste ještě neviděli!" napsal na twitteru.

Americká televizní stanice CNN přesto upozornila, že Apple čelí s Vision Pro mnoha výzvám. Mimo jiné vstupuje na neověřený trh, kde už se spálili jiní výrobci, kterým se nepodařilo vytvořit mainstreamově přijatelný přístroj pro smíšenou realitu. Problém může představovat také cenovka, která je podle CNN vyšší, než se předpokládalo.

Témata:  Apple

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy