Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lavina v Tyrolsku pohřbila mladého Němce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Vídeň - Lavinu u tyrolské obce Kals dnes nepřežil 25letý Němec. Dalšího muže se zatím v masách sněhu najít nepodařilo.

Po Němcích bylo vyhlášeno pátrání až poté, co se nevrátili zpátky do údolí.

Oba muži se pohybovali v lyžařské oblasti ve východní části Tyrolska kolem 13:00 SEČ, když se utrhla lavina, kterou podle APA nikdo nezpozoroval. Teprve když se oba muži nevraceli, jeden jejich známý oznámil, že je pohřešuje.

Až později si laviny náhodou všimla dvojice místních obyvatel, která sjížděla stejný svah. Kolem 16:45 SEČ sice dokázali s pomocí přístroje pro pátrání po obětech lavin lokalizovat a vyprostit zasypaného muže, ale okamžitě zahájené oživovací pokusy byly neúspěšné.

Témata:  Rakousko laviny hory

Související

Aktuálně se děje

8. prosince 2025 10:10

Novinky z pražské MHD. Metro bude na céčku opět zastavovat všude

Metro začne ještě v prosinci opět zastavovat na všech stanicích na lince C. Jen několik dní před Vánocemi se cestujícím otevře stanice Pankrác, kde od ledna probíhá rekonstrukce. Stanici se podaří zpřístupnit s předstihem oproti plánu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy