Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská princezna Charlotte začala chodit do školky

Charlotte Elisabeth Diana
Charlotte Elisabeth Diana
Foto: Reprofoto YouTube

Londýn - Britská princezna Charlotte dnes začala navštěvovat mateřskou školu. Její matka, vévodkyně Kate, u té příležitosti pořídila a zveřejnila dvě její fotografie.

Dcerka prince Williama oděná v červeném kabátku s růžovou šálou kolem krku se na nich podle britských médií před první velkou změnou ve svém životě tváří sebejistě.

Princezně Charlotte, která je po svém dědečkovi Charlesovi, otci Williamovi a starším bratrovi Georgeovi čtvrtou v pořadí nástupnictví na britský trůn, budou v květnu tři roky.

Dnes vyrazila poprvé do Willcocks Nursery School nedaleko Kensingtonského paláce, ve kterém se svými rodiči Williamem a Kate žije.

Dvě fotografie, na kterých se Charlotte do školky chystá, byly podle britských médií pořízeny právě na schodech Kensingtonského paláce. Jejich autorkou je sama vévodkyně Kate. Na jedné z fotografií princezna sedí, na druhé stojí a přidržuje se zábradlí. Na zádech má růžový batůžek.

Zařízení Willcocks Nursery School nabízí mimo jiné výuku základů tance, hudby a francouzštiny.

Témata:  Princezna Charlotte z Walesu Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

16. června 2026 13:17

Prezident Pavel se ukázal na Rock for People, pochlubili se pořadatelé

Letošní ročník úspěšného festivalu Rock for People je minulostí. Přinesl i jedno hvězdné setkání, protože na hudební přehlídku zavítal prezident Petr Pavel, který si nenechal ujít koncert legendární skupiny Iron Maiden. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Chystáte se v létě na Slovensko? Rady, které vám pomohou vyhnout se medvědům

Plánování letní dovolené na Slovensku láká tisíce turistů do nádherných pohoří, jako jsou Vysoké či Nízké Tatry, Malá Fatra nebo Slovenský ráj. Slovenská příroda je však také domovem medvěda hnědého. Vzhledem k nárůstu hlášených výskytů této šelmy v blízkosti turistických tras a vyhlášení mimořádných situací v několika desítkách okresů je nutné znát zásady bezpečného chování. Prevence je základním krokem, jak se nechtěnému střetu v lese vyhnout.