Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kaspickém moři havarovalo íránské armádní plavidlo

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Teherán - U přístavu v Kaspickém moři havarovala íránská bojová loď. Stometrové plavidlo Damávand narazilo na betonové zábrany chránící přístav Bandar Anzalí.

Podle íránských sdělovacích prostředků, jež citovala agentura Reuters, jsou dva členové posádky nezvěstní.

Nehoda se stala za bouře a silného větru, kdy se vytvářely čtyřmetrové vlny.

Z plavidla spadlo do moře šest členů posádky; čtyři z nich se podařilo zachránit a dva zbylí se pohřešují. Ze zprávy serveru Gílnegáh, který o nehodě informoval, není jasné, kolik lidí na lodi bylo ani zda někteří zahynuli nebo byli zraněni.

Témata:  Írán lodní havárie

Související

Aktuálně se děje

28. února 2026 12:51

Síly Izraele a USA zaútočily na Írán. Ten v odvetě vypálil rakety na čtyři státy

Během sobotního rána zahájily ozbrojené síly Izraele a Spojených států rozsáhlou vojenskou operaci proti vybraným cílům v Íránu. Tuto informaci oficiálně potvrdil izraelský ministr obrany Israel Katz spolu s vysokými představiteli americké administrativy. Krátce po zahájení úderů se nad íránskou metropolí Teheránem objevily husté sloupy kouře, které následovaly po sérii silných explozí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy