Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA zřejmě sníží příspěvek na pomoc uprchlíkům z Palestiny

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Washington - Americká vláda chce snížit na polovinu příspěvek do fondu OSN pro pomoc palestinským uprchlíkům. Oznámila to dnes agentura AP.

Vyloučeno prý není ani úplné finanční embargo.

Podle původních plánů měly USA v prvním kroku poukázat OSN částku 125 milionů dolarů (2,6 miliardy korun), ale nejpravděpodobnější je, že agentura na podporu uprchlíků dostane jen 60 milionů, píše AP.

Celkem měly USA v úmyslu během roku postupně odeslat do OSN 355 milionů.

Uvolnění dalších peněz prý Washington podmiňuje "zásadními změnami" ve způsobu, jakým podpůrná organizace OSN pracuje. Záleží rovněž na tom, zda Palestinci obnoví mírové jednání s Izraelem.

Témata:  USA uprchlíci Palestina

Související

Aktuálně se děje

24. května 2025 21:50

24. května 2025 4:00

Extrémní počasí? Tornáda v Česku, hurikány v Atlantiku. Meteorologové začínají mít jasno

V Česku se již vyskytlo první letošní tornádo, hurikány se mu naštěstí vyhýbají. Obavy z nich ale rostou v oblasti Atlantiku, zejména v USA. Letošní sezóna bude pravděpodobně nadprůměrně aktivní, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy