Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasáhla proti demonstrantům v Aténách, použila i slzný plyn

Řecko
Řecko
Foto: Pixabay

Atény – Demonstranti se dnes pokusili proniknout k budově parlamentu v metropoli Aténách. Policie proti nim použila slzný plyn a ohlušující granáty. Zatím nejsou zprávy o případných zraněných.

V Řecku se stávkuje a demonstruje proti přijetí dalšího balíku úsporných opatření, o kterém bude parlament hlasovat pozdě večer. Přijetí reforem je podmínkou pro pokračování zahraniční finanční pomoci zadlužené zemi.

Poklidná manifestace před parlamentem přerostla s příchodem tmy ve střety s pořádkovými silami. Skupinky anarchistů a stoupenců krajní levice začaly házet na policejní těžkooděnce plechovky s červenou barvou a zápalné lahve.

Server Iefimerida uvedl, že se demonstranti třikrát pokusili prorazit kordón policistů a proniknout k budově. Příslušníci pořádkových sil je ale nakonec zahnali.

Témata:  Řecko demonstrace v Řecku

Související

Aktuálně se děje

19. března 2026 20:18

19. března 2026 10:04

Trump tvrdí, že na ropné pole útočili Izraelci. Nevyloučil ani americký úder

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že za útok na cenné íránské ropné pole je zodpovědný Izrael. Teheránu vzkázal, že k dalším podobným útokům nedojde, pokud se íránská armáda zdrží odvetných útoků, jejichž cílem se v uplynulých hodinách stal Katar.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy