Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Keni zahynul český paraglidista Tomáš Lednik

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Nairobi - Přední český paraglidista Tomáš Lednik dnes zemřel při nehodě v údolí Kerio na západě Keni. Podle serveru keňského listu The Star ztratil kontrolu nad strojem a zřítil se na skálu. Při neštěstí zemřela také jeho americká kolegyně.

Podle místní policie trvalo několik hodin, než se v neschůdném terénu ke dvojici dostali záchranáři. Těla byla převezena k pitvě. Policie podle listu vyšetřuje, zda piloti dodrželi letecké předpisy.

Lednik, jehož bratr rovněž zahynul při paraglidingu, byl zkušeným letcem a byl označován za průkopníka plachtění s padákovým kluzákem. Pravidelně sbíral medaile z vrcholných akcí, ještě na loňském mistrovství světa byl členem bronzového týmu. V roce 2013 byl vyhlášen nejlepším českým leteckým sportovcem roku. V České republice se tradičně účastnil populárního Adrenalin Cupu. V Keni v těchto dnech působil jako instruktor.

V oblasti před dvěma týdny zahynul při podobném neštěstí i německý paraglidista. Úřady tam proto po dnešní nehodě provozování paraglidingu zakázaly.

Témata:  úmrtí parašutisté Keňa

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 21:14

Milion zhlédnutí za pár hodin? Nela Slováková se pochlubila něčím, o čem by všichni ostatní raději mlčeli

Brněnská podnikatelka Nela Slováková opět potvrdila, že si ze sebe umí udělat legraci a nebojí se ani témat na hranici lehkého bizáru. Šestatřicetiletá vítězka reality show pobavila své sledující na sociálních sítích videem, které se během několika málo hodin stalo virálním hitem a nasbíralo milion zhlédnutí. Celá scénka měla být vtipným komentářem k náročnému startu nového týdne.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy