Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu pod palbou kritiky: Dostával prý letenky zdarma

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Jeruzalém - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu čelí kritice kvůli svým cestám do zahraničí v době, kdy byl před více než deseti lety ministrem financí.

Jak ukázal státní audit, Netanjahu i jeho rodina získávali letenky zdarma. Netanjahu přes své právníky vzkázal, že se ničím neprovinil. Zda má izraelský státní zástupce, který se případem zabývá, v plánu zahájit vyšetřování trestných činů, není podle agentury Reuters jasné.

Finanční kontrolor Joseph Shapira ve své zprávě popsal detaily plateb za letenky a hotely, které učinily "zahraniční subjekty", nejčastěji společnost Israel Bonds se sídlem v USA.

Izraelská média záležitost překřtila na aféru "Bibi Tours".

Témata:  Benjamin Netanjahu Izrael

Související

Aktuálně se děje

20. února 2026 10:03

Rozvod nebyl to nejdrsnější, tvrdí Ornella Koktová. A žehlí situaci s Agátou

Značné napětí panuje mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou poté, co druhá jmenovaná oznámila rozvod s manželem Josefem. O to ani tak nejde, Agátě vadí spíše nový projekt její kamarádky. Ornella ale tvrdí, že se Hanychová nemá čeho obávat. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy