reklama

Odtajnění republikánské zprávy vyvolalo spor o to, zda takový krok ohrozil práci zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který ruskou kauzu objasňuje. Republikánský předseda vlivného sněmovního výboru pro dohled a vládní reformy Trey Gowdy dnes v rozhovoru se stanicí CBS prohlásil, že to žádné komplikace nepřinese.

Republikánská zpráva se soustředila především na složku, kterou pro firmu Fusion GPS sestavil bývalý britský špión. Ten měl najít kompromitují materiál proti tehdejšímu prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi. Vznik složky částečně financovala Demokratická strana a kampaň neúspěšné prezidentské kandidátky Hillary Clintonové.

Demokraté zveřejnění republikánské zprávy označili za ostudnou snahu zdiskreditovat celé vyšetřování ruské kauzy. Rovněž přislíbili, že vydají vlastní dokument. O jeho zveřejnění bude rozhodovat stejný sněmovní výbor, který schválil odtajnění republikánské zprávy. Podle nejmenovaného zdroje agentury Reuters začne pondělní jednání výboru v 17:00 místního času (23:00 SEČ).

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama