FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation)

Joe Biden

Biden čelil výhrůžkám od muže z Utahu, agenti ho zastřelila

Svět

Muž, který na internetu vyhrožoval násilím americkému prezidentovi Joe Bidenovi a dalším činitelům, byl zastřelen během středeční razie FBI ve státě Utah. Na Craiga Robertsona byl dříve vydán zatykač. K operaci došlo jen pár hodin před plánovanou Bidenovou návštěvou zmíněného státu.

FBI

V USA zatkli bývalého agenta FBI kvůli útoku na Kapitol

Svět

Bývalý agent Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) byl zatčen za podíl při vpádu demonstrantů do sídla amerického Kongresu 6. ledna 2021. Podle serveru USA today čelí obvinění ze čtyř přečinů, včetně nezákonného vstupu do budovy s omezeným přístupem a výtržnictví.

Jack Teixeira

Svět

FBI v souvislosti s únikem dokumentů zatkla 21letého Jacka Teixeiru

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dnes v souvislosti s únikem utajovaných amerických dokumentů, které odhalují citlivé informace spojené s válkou Ruska na Ukrajině, zatkl 21letého gardistu Jacka Teixeiru, uvedl podle listu The New York Times (NYT) americký ministr spravedlnosti Merrick Garland.

FBI

Bloomberg: FBI prověřovala Trumpovou kvůli jejím vazbám v Československu

Svět

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) prováděl začátkem 90. let kontrarozvědné vyšetřování Ivany Trumpové. Prověřoval informace o možných vazbách první manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v jejím rodném Československu. Informovala o tom agentura Bloomberg, která získala výňatek vyšetřovacího spisu.

FBI

FBI zatkla další čtyři podezřelé kvůli vraždě haitského prezidenta

Svět

Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zatkli na Floridě další čtyři podezřelé v případu vraždy haitského prezidenta Jovenela Moïseho v červenci 2021, napsala dnes agentura Reuters. V souvislosti s atentátem byly zatčeny už desítky podezřelých různých národností, včetně 18 kolumbijských žoldnéřů.

FBI

Svět

FBI kvůli utajovaným dokumentům prohledá i dům viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal dnes list The Wall Street Journal (WSJ). U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné.

FBI

FBI prohledává Bidenův prázdninový dům v Delawaru kvůli utajovaným dokumentům

Svět

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) provádí prohlídku v prázdninovém domě prezidenta Joea Bidena. Médiím to dnes řekl jeho advokát Bob Bauer. Prohlídka podle listu The New York Times souvisí s dřívějším nálezem utajovaných dokumentů v Bidenově washingtonské kanceláři a v jeho domě. Bauer uvedl, že prezident s úřady plně spolupracuje a více informací poskytne, až vyšetřovatelé dokončí prohlídku.

Ilustrační fotografie.

Čína odmítla podezření FBI, že v USA provozuje policejní stanice

Svět

Čína dnes odmítla, že by na území Spojených států provozovala "policejní stanice". Podle čínského velvyslanectví ve Washingtonu v zemi působí jen dobrovolnická střediska, která pomáhají krajanům v zahraničí. Ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray ve čtvrtek v Senátu řekl, že považuje informace o pracovištích čínské policie na území USA za znepokojivé, napsala agentura Reuters.

Huawei.

Čínská rozvědka se snažila ovlivnit vyšetřování firmy Huawei, tvrdí Washington

Svět

Čínská rozvědka se ve třech případech snažila ovlivnit jednání americké justice či zasáhnout do práv lidí v USA. Uvedli to dnes na společné tiskové konferenci ministr spravedlnosti Merrick Garland a šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray. Jeden případ se týká vyšetřování čínské technologické společnosti Huawei. Několik čínských občanů, a to včetně údajných členů rozvědky, už bylo obviněno, napsala agentura AP.

Donald Trump

Trump žádá soud, aby pozastavil zkoumání dokumentů zabavených v jeho sídle

Svět

Právníci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondělí požádali soudce, aby zabránil Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) pokračovat v prověřování dokumentů zabavených v jeho floridském sídle. Žádají jmenování nezávislého vyšetřovatele, který by na analýzu dokumentů dohlížel, uvedly zahraniční agentury.

Donald Trump, bývalý prezident USA

Soud v USA nařídil upravit a zveřejnit dokumenty o prohledání Trumpova sídla

Svět

Soud ve West Palm Beach na Floridě dnes nařídil ministerstvu spravedlnosti, aby do poledne 25. srpna (do 18:00 SELČ) redigovalo část dokumentu, který se týká prohledání sídla bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa agenty FBI. Soudce je následně prověří a poskytne ke zveřejnění. Ministerstvo se proti nařízení může odvolat, informují americká média.

FBI

Svět

FBI při prohlídce Trumpova sídla našla utajované dokumenty

Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí v sídle exprezidenta Donalda Trumpa zajistili dokumenty s různými stupni utajení a o povolení k prohlídce žádali i kvůli podezření na porušení zákona o špionáži. S odvoláním na oficiální záznamy spojené s bezprecedentním zásahem o tom dnes informují americká média.

FBI

Do budovy americké FBI se snažil proniknout ozbrojený muž

Svět

Strážci zákona v americkém státě Ohio se dnes odpoledne snažili dopadnout ozbrojeného muže, který se podle úřadů dal na útěk poté, co se pokusil proniknout do sídla Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) ve městě Cincinnati. Odtud ujel do nedalekého okresu Clinton, který hlásil přestřelku s policií. Podrobnosti o podezřelém nebyly v prvních hodinách po ohlášení incidentu k dispozici a úřady neevidovaly žádné oběti.

Donald Trump, bývalý prezident USA

Trump a jeho spojenci šíří spekulaci, že FBI při prohlídce nastrčila důkazy

Svět

Zatímco pondělní zásah Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v sídle amerického exprezidenta Donalda Trumpa dál obklopovaly nejasnosti, tábor někdejšího šéfa Bílého domu v úterý a dnes pokračoval v šíření spekulací o politicky výbušné operaci. Nově exprezident a jeho spojenci bez důkazů naznačují, že agenti FBI v Trumpově floridské rezidenci nebo po prohlídce nastrčili kompromitující materiály. Fáma se šíří mimo jiné prostřednictvím populární televize Fox News.

Donald Trump

Exprezident Trump: Mou rezidenci Mar-a-Lago prohledává FBI

Svět

Floridský resort Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa prohledává americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). O "neohlášené razii" informoval sám Trump. Operace se týká vyšetřování někdejšího státníka ohledně nakládání s tajnými dokumenty, napsala agentura AP s odvoláním na zdroj blízký záležitosti. FBI a ministerstvo spravedlnosti razii zatím nepotvrdilo. Bílý dům věc odmítl komentovat.

FBI

FBI pustila do světa první odtajněný spis ohledně 11. září 2001

Svět

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v sobotu večer zveřejnil nově odtajněný dokument zabývající se logistickou podporou pro dva saúdskoarabské únosce letadel při útocích z 11. září 2001. Šestnáctistránkový výpis popisuje kontakt únosců se saúdskoarabskými spolupracovníky ve Spojených státech, ale neposkytuje žádné důkazy, že by se na útocích podílela saúdskoarabská vláda, napsala dnes agentura AP.

FBI - Federal Bureau Of Investigation

FBI vyšetřuje možný prodej notebooku Pelosiové Rusům

Svět

Americké úřady vyšetřují, zda jedna z účastnic nepokojů v sídle Kongresu ze začátku měsíce neukradla notebook či externí pevný disk předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a nesnažila se ho prodat ruským tajným službám. Podle agentury Reuters to vyplývá ze soudního podání, které obsahuje vyjádření jednoho z vyšetřovatelů Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy