Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA zatkli bývalého agenta FBI kvůli útoku na Kapitol

FBI
FBI
Foto: FBI **www.fbi.gov**

Bývalý agent Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) byl zatčen za podíl při vpádu demonstrantů do sídla amerického Kongresu 6. ledna 2021. Podle serveru USA today čelí obvinění ze čtyř přečinů, včetně nezákonného vstupu do budovy s omezeným přístupem a výtržnictví.

Jednapadesátiletý Jared Wise působil v letech 2004 až 2017 jako agent FBI a v pondělí byl kvůli svému podílu na útoku na Kapitol vzat do vazby a následně podmínečně propuštěn.

Na záběrech z kamer byl zachycen, jak vchází dveřmi do křídla amerického Senátu a slavnostně pozvedá ruce. Pak se obrátil na policisty a řekl jim: "Jste nechutní. Jsem bývalý strážce zákona. Jste nechutní. Jste nacisté, gestapo. Styďte se!"

Ve chvíli, kdy ostatní demonstranti začali útočit na policisty, začal křičet: "Zabijte je! Zabijte je!" uvedl server.  

Témata:  vpád Trumpových příznivců do Kapitolu FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation)

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Izrael, ilustrační foto

Bývalý šéf izraelské tajné služby měl vyhrožovat hlavní prokurátorce ICC

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Yossi Cohen, údajně vyhrožoval bývalé hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (ICC), Fatou Bensoudové. Na několika tajných schůzkách na ni údajně vyvíjel nátlak, aby zastavila vyšetřování Izraelců kvůli podezření z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných palestinských územích. Uvedl to deník The Guardian, který se odvolává na vysoce postavené izraelské zdroje.