FBI odmítla poskytnout podrobnosti k razii, která proběhla ve městě Provo asi 65 kilometrů na jih od Salt Lake City, uvedla BBC. Robertson se dostal do hledáčku úřadů v březnu, kdy zveřejnil výhrůžky na sociální síti Truth Social, kterou vlastní exprezident Donald Trump, jehož Biden porazil v posledních prezidentských volbách.

Agenti následně navštívili muže, který jim řekl, že příspěvek byl jen snem a konverzaci ukončil slovy: "A dost! Nevracejte se bez zatykače!" Následně pokračoval ve výhrůžkách a sdílel své fotografie v kamufláži používané snipery.

Výhrůžné vzkazy sdílel i na sociální síti Facebook. "Slyšel jsem, že Biden míří do Utahu. Vykopávám starý oblek a oprašuji ostřelovací pušku M24," napsal například. Poslední zprávy zveřejnil v úterý. "Možná se v tomto týdnu proslaví Utah jako místo, kde sniper zastřelil marxistu Bidena," zmínil se Robertson.

Biden ve čtvrtek navštíví Utah poprvé od nástupu do funkce prezidenta, přičemž zavítá do nemocnice pro veterány či na fundraisingovou akci v Park City.