Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden čelil výhrůžkám od muže z Utahu, agenti ho zastřelila

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Muž, který na internetu vyhrožoval násilím americkému prezidentovi Joe Bidenovi a dalším činitelům, byl zastřelen během středeční razie FBI ve státě Utah. Na Craiga Robertsona byl dříve vydán zatykač. K operaci došlo jen pár hodin před plánovanou Bidenovou návštěvou zmíněného státu.

FBI odmítla poskytnout podrobnosti k razii, která proběhla ve městě Provo asi 65 kilometrů na jih od Salt Lake City, uvedla BBC. Robertson se dostal do hledáčku úřadů v březnu, kdy zveřejnil výhrůžky na sociální síti Truth Social, kterou vlastní exprezident Donald Trump, jehož Biden porazil v posledních prezidentských volbách.

Agenti následně navštívili muže, který jim řekl, že příspěvek byl jen snem a konverzaci ukončil slovy: "A dost! Nevracejte se bez zatykače!" Následně pokračoval ve výhrůžkách a sdílel své fotografie v kamufláži používané snipery.

Výhrůžné vzkazy sdílel i na sociální síti Facebook. "Slyšel jsem, že Biden míří do Utahu. Vykopávám starý oblek a oprašuji ostřelovací pušku M24," napsal například. Poslední zprávy zveřejnil v úterý. "Možná se v tomto týdnu proslaví Utah jako místo, kde sniper zastřelil marxistu Bidena," zmínil se Robertson.

Biden ve čtvrtek navštíví Utah poprvé od nástupu do funkce prezidenta, přičemž zavítá do nemocnice pro veterány či na fundraisingovou akci v Park City.

Témata:  Joe Biden FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation)

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy