Joe Biden

Joe Biden

Biden pozval Fialu do Bílého domu. Česko pochválil jako spojence USA

Svět

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

Joe Biden

Biden varoval Írán před útokem na Izrael

Svět

Prezident USA Joe Biden prohlásil, že podle jeho očekávání se Írán pokusí zaútočit na Izrael v krátké době a bude to odveta za úder v Sýrii. Biden však klerikální stát varoval, aby nezaútočil.  

Joe Biden

Trump je největší hrozba pro naši demokracii, prohlásil Biden

Svět

Americký prezident Joe Biden označil svého předchůdce a vyzyvatele Donalda Trumpa za hlavní hrozbu pro americkou demokracii. Spojené státy americké v listopadu čekají prezidentské volby, v nichž si oba politici po čtyřech letech zopakují vzájemný souboj. 

Joe Biden

Biden zkritizoval Netanjahua s ohledem na válku v Izraeli

Svět

Americký prezident Joe Biden je přesvědčen, že Benjamin Netanjahu svým přístupem k válce s teroristickým hnutím Hamás spíše Izraeli škodí. Biden to řekl v rozhovoru pro televizi MSNBC. Netanjahu by měl podle něj více brát ohledy na životy nevinných lidí, vysoký počet obětí v Gaze je podle amerického prezidenta velkou chybou.

Joe Biden

Biden vyčetl Trumpovi setkání s Viktorem Orbánem

Svět

Tématem v rámci americké předvolební kampaně se stala i aktuální návštěva maďarského premiéra Viktora Orbána v USA. Setkal se s ním totiž bývalý prezident Donald Trump, za což svého soupeře zkritizoval úřadující prezident Joe Biden.

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump a Biden si nejspíš zopakují volební duel o Bílý dům

Svět

Americký prezident Joe Biden a jeho předchůdce Donald Trump mají téměř jisté nominace svých stran v listopadových prezidentských volbách. Tuto skutečnost potvrdily primárky a volební shromáždění během tzv. supervolebního úterý, kde se jasně projevila jejich role favoritů.

Donald Trump, 45. prezident USA

Svět

Trump v posledním průzkumu předběhl Bidena

Podle nedávného průzkumu Siena College Research Institute pro deník New York Times (NYT) by většina registrovaných voličů v USA (48 procent) zvolila prezidentem bývalého republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa.

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump i Biden mají další triumf v primárkách

Domov

Americký prezident Joe Biden a jeho předchůdce Donald Trump naplnili očekávání a zvítězili v úterních prezidentských primárkách ve státě Michigan. Listopadový přímý souboj obou politiků je tak podle všeho na spadnutí.

Joe Biden

Biden si přeje brzký začátek příměří v Pásmu Gazy

Svět

Americký prezident Joe Biden doufá, že od začátku příštího týdne by v Pásmu Gazy mohlo zavládnout příměří. Prohlásil to v pondělí během návštěvy New Yorku s tím, že Izrael by byl ochoten zastavit vojenské operace v Pásmu Gazy během nadcházejícího muslimského postního měsíce ramadán, pokud bude dosaženo dohody o propuštění části rukojmí zadržovaných tamními militanty.

Joe Biden

Biden se ruské protisatelitní zbraně neobává. Macron má obavy

Svět

Nic nepotvrzuje, že by se Rusko rozhodlo, jak naložit s protisatelitní zbraní. Uvedl to v pátek americký prezident Joe Biden v reakci na odtajnění nové ruské bezpečnostní hrozby. Zdůraznil, že lidem bezprostřední nebezpečí nehrozí. Francouzský prezident Emmanuel Macron požádal Rusko o vysvětlení.

Aktuálně se děje

10:12

Mladík ve škole na Tachovsku vyhrožoval spolužačce. Skončil v cele

Policie v úterý zasahovala na jedné ze škol na Tachovsku kvůli výhrůžkám, jejichž původcem byl jeden ze studentů. Mladík podle dosavadních zjištění vyhrožoval spolužačce tím, že zabije její blízké.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy