Joe Biden

Joe Biden

Biden se s Trumpem utká ve dvou prezidentských debatách

Svět

Americký prezident Joe Biden a jeho pravděpodobný republikánský vyzyvatel v listopadových volbách Donald Trump se utkají ve dvou televizních debatách. Biden na ně vyzval Trumpa ve středu a on tuto výzvu okamžitě přijal. Informovala o tom agentura AFP.

Joe Biden

Biden poprvé deklaroval, že chce debatovat s Trumpem

Svět

Listopadovým prezidentským volbám v USA by měly předcházet předvolební duely obou kandidátů. Úřadující prezident Joe Biden se v pátek jasně vyjádřil, že nejpozději na podzim je ochoten debatovat s republikánským vyzyvatelem a svým předchůdcem Donaldem Trumpem, informovala AP. 

Joe Biden

Biden pozval Fialu do Bílého domu. Česko pochválil jako spojence USA

Svět

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

Joe Biden

Svět

Biden varoval Írán před útokem na Izrael

Prezident USA Joe Biden prohlásil, že podle jeho očekávání se Írán pokusí zaútočit na Izrael v krátké době a bude to odveta za úder v Sýrii. Biden však klerikální stát varoval, aby nezaútočil.  

Joe Biden

Trump je největší hrozba pro naši demokracii, prohlásil Biden

Svět

Americký prezident Joe Biden označil svého předchůdce a vyzyvatele Donalda Trumpa za hlavní hrozbu pro americkou demokracii. Spojené státy americké v listopadu čekají prezidentské volby, v nichž si oba politici po čtyřech letech zopakují vzájemný souboj. 

Joe Biden

Biden zkritizoval Netanjahua s ohledem na válku v Izraeli

Svět

Americký prezident Joe Biden je přesvědčen, že Benjamin Netanjahu svým přístupem k válce s teroristickým hnutím Hamás spíše Izraeli škodí. Biden to řekl v rozhovoru pro televizi MSNBC. Netanjahu by měl podle něj více brát ohledy na životy nevinných lidí, vysoký počet obětí v Gaze je podle amerického prezidenta velkou chybou.

Joe Biden

Biden vyčetl Trumpovi setkání s Viktorem Orbánem

Svět

Tématem v rámci americké předvolební kampaně se stala i aktuální návštěva maďarského premiéra Viktora Orbána v USA. Setkal se s ním totiž bývalý prezident Donald Trump, za což svého soupeře zkritizoval úřadující prezident Joe Biden.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.