Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragickou střelbu na FF UK pomáhá vyšetřovat i americká FBI

FBI
FBI
Foto: FBI **www.fbi.gov**

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se účastní vyšetřování loňské střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Ředitel FBI Christopher Wray to potvrdil v rozhovoru pro deník Lidové noviny po setkání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Wray také ocenil spolupráci české policie při zadržení muže, který údajně plánoval střelbu na škole v Alabamě.

Během své návštěvy vyjádřil soustrast s oběťmi střelby na fakultě, kde student dne 21. prosince zabil 14 lidí a poté i sám sebe, dalších 25 osob zranil.

Wray uvedl, že FBI aktivně spolupracuje na vyšetřování. "Naše pobočka zde v Praze poskytuje konkrétní podporu a pomoc, kterou jsme schopni nabídnout," řekl.

"Jsme stále připraveni poskytnout další podporu a pomoc, kterou česká policie potřebuje," dodal.

Na náměstí Jana Palacha v Praze se v prosinci odehrál nejhorší případ střelby v historii Česka a druhý nejhorší v EU. Útočník David K vraždil v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Po útoku bylo 11 vážně zraněných, 8 středně závažně, 6 lehce zraněných a 14 obětí. Střelec následně spáchal sebevraždu.

Před činem podle policie zabil svého otce na Kladensku a má na svědomí také dvojnásobnou vraždu v Klánovicích.

Témata:  FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation) střelba Policie ČR

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 21:47

Slovensko chce Ukrajině pomoci s cestou do EU, tvrdí Fico

Slovensko chce Ukrajině pomoci na cestě ke členství v Evropské unii sdílením zkušeností z přístupových rozhovorů, řekl premiér Robert Fico (Smer-SD) po společném jednání vlád Slovenska a Ukrajiny v Michalovcích. EU je podle Fica zárukou perspektivy a mírového rozvoje Ukrajiny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy