Čínské velvyslanectví ve Washingtonu uvedlo, že v USA nejsou čínští policisté. "USA by měly přestat vyvolávat nepodložený mediální humbuk ohledně této záležitosti," uvedl mluvčí zastupitelského úřadu. Dodal, že ve Spojených státech nejsou žádné čínské policejní stanice, působí v nich ale krajanská centra. "Ta pomáhají čínským občanům v zahraničí, kteří potřebují pomoc s přístupem na on-line platformu pro prodloužení řidičských průkazů a se zdravotními prohlídkami za tímto účelem," prohlásil mluvčí.

Ředitel FBI ve čtvrtek řekl v Senátu, že je velmi znepokojen zprávami o čínských policejních stanicích v USA. "Jsme si vědomi existence těchto stanic," uvedl Wray, aniž by dodal detaily o vyšetřování FBI. Podle něj je nehorázné, že by se čínská policie snažila působit v USA bez koordinace s americkými úřady. Něco takového podle něj představuje porušení státní suverenity. Na otázku jednoho senátora, zda taková pracoviště porušují zákony, Wray řekl, že to FBI stále prověřuje.

Španělská organizace na ochranu lidských práv Safeguard Defenders v září vydala zprávu, která se činností údajných policejních stanic po celém světě zabývá. V dokumentu uvádí, že tyto kanceláře slouží Pekingu k získávání zpravodajských informací, dohlížení na čínskou komunitu a v případě potřeby donucení jejích členů k návratu do vlasti, kde mohou čelit pronásledování. Fungování středisek na svém území začaly prověřovat i Česko či Nizozemsko.

reklama