reklama

Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie původně počítaly s tím, že by koaliční rozhovory mohly skončit už v neděli, nakonec ale pokračují i dnes.

Zřejmě jsou už však skutečně v závěrečné fázi, o čemž svědčí časový plán vedení SPD, která počítá s tím, že by v úterý v 9:00 SEČ mohli koaliční smlouvu podepsat šéfové trojice stran - Merkelová (CDU), Horst Seehofer (CSU) a Martin Schulz (SPD). Napsal do dnes list Rheinische Post s odvoláním na interní plány sociálních demokratů. 

Předpokladem ale je, že se skutečně vyjednávání podaří dnes dotáhnout. Zatím je naplánováno jednání až do večera. V 18:00 SEČ by měla zasednout hlavní vyjednávací skupina.

Pokud text schválí, budou v příštích týdnech koaliční smlouvu schvalovat sjezdy CDU a CSU a především vnitrostranické referendum SPD, které se nyní jeví jako největší překážka vznikající velké koalici. Tento model totiž nadále odmítá řada sociálních demokratů. Pokud SPD řekne ano, mohla by již třetí velká koalice v Německu za poslední čtyři volební období vzniknout v březnu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama