Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenský soud vydal rodiče, kteří unesli své syny, zpět do Česka

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Strakonice - Slovenský soud vydal rodiče, jež unesli loni své dva syny z dětského výchovného centra ve Strakonicích, do ČR. Policie obvinila rodiče z únosu.

Strakonický soud rozhodl, že muž bude stíhán na svobodě, žena je ve vazbě. ČTK to dnes řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Rodiče unesli své syny loni v polovině října ze strakonického dětského centra, po 14 dnech se na Slovensku přihlásili policii. Chlapci ve věku čtyři a deset let jsou v dětském krizovém centru na Slovensku.

Slovenský soud vydal rodiče do ČR koncem minulého týdne. Strakoničtí policisté sdělili dvojici obvinění z trestného činu únosu a dali podnět, aby byl muž vzat do vazby, soud podnět neakceptoval.

"Trestní stíhání (muže) probíhá na svobodě. Ženu mají v Českém Krumlově, ta je navíc vazebně stíhaná pro podezření z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Muž je někde na svobodě, kde je, to nevíme, soud ho pustil. Jestli se soudu zaslíbil, že bude spolupracovat, to nevím," řekla Nováková.

Témata:  Slovensko únos / rukojmí soudy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.