reklama

Sestry Peggy LaBossiereová (51) a Rachel Hilaireová (40) z amerického státu  Massachusetts podle policie trvale znetvořily při voodoo rituálu malou dívku, kterou svázaly a popálily. Onen rituál měl dívku zbavil démona, který údajně způsoboval její špatné chování.

Ženy také hrozily, že uříznou hlavu jejího osmiletého bratra mačetou, uvedla policie. Chlapec vypověděl, že jeho sestra byla nejméně při dvou příležitostech přivázána a sestry jí do obličeje foukaly oheň a do ramena a kolem krku ji píchaly jehlovým předmětem. Podle policie jí odebíraly krev. Dívka také řekla, že jí ženy do očí lily tekutinu, která pálila.

Ženy obvinění odmítly s tím, že neměly v úmyslu dívku zranit a ohrozit chlapce. Trvají na tom, že se žádného útoku ani dalších činů, ze kterých jsou obviněny, nedopustily. Veřejný obránce žen odmítl případ komentovat.

Policie dodala, že matka dívky je kadeřnice haitského původu a že LaBossiereová byla její klientka. Právě ona údajně požadovala provedení rituálu. Nebyla obviněna, ale podle médií skočila v péči psychiatra.

Sestry přiznaly policii, že v minulosti vykonávaly „očistné lázně" pro rodinu a přátele, které zahrnovaly zpívání modliteb, používání kadidla a eukalyptových olejů a mořské soli a spalování myrhy.

Dívka trpěla v obličeji popáleniny třetího stupně, kvůli kterým bude trvale znetvořena, řekla policie. Byla ošetřena v nemocnici a umístěna do státní péče spolu s jejím bratrem.

Loading...
reklama