Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kuriózní situace v Íránu. Žena přiměla muže, aby se kvůli její smrtelné nemoci oženil s jinou. Diagnóza byla ale mylná

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Teherán - Íránka Mahtab (35) přiměla manžela, aby se ještě za jejího života znovu oženil. Dozvěděla se totiž, že sama trpí rakovinou a brzy zemře. Proti manželově vůli našla i nevěstu, kterou byla její přítelkyně. Pak se ale zjistilo, že diagnóza byla mylná.

Případ je pozorně sledován, protože ani renomovaní právníci si s ním nevědí rady. Mahtab totiž nyní chce, aby se manžel s "náhradnicí" rozvedl.

Mahtab, matka dvou dětí, se obrátila na soud, který se zabývá rodinnými spory. Argumentuje, že když doporučovala sňatek, měla na mysli prospěch rodiny. Po změně okolností trvá na tom, že nová žena musí odejít.

Manžel však nesouhlasí a brání se tím, že on ani nová manželka původně se sňatkem nesouhlasili. Teď ale nemůže těhotnou ženu vyhodit na ulici. Chce se postarat o obě ženy a ponechat si je. Islámský zákon takové řešení umožňuje, jenomže Mahtab je proti.

Íránský tisk napsal, že soudce Behrúz Mohádžerí má za sebou praxi několika desítek let ve funkci rodinného právníka a řešil už ty nejpodivnější případy. Tento je pro něj ale zcela nový, takže si vyžádal na rozhodnutí čas.

Témata:  Írán manželství muslimové

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.