Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Íránu se zřítilo letadlo, nikdo nepřežil

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Teherán - Íránské dopravní letadlo ATR-72 s 66 lidmi na palubě se dnes zřítilo na jihozápadě země. Podle mluvčího společnosti Iran Aseman Airlines, které letoun patří, nehodu nikdo nepřežil.

Stroj letící na vnitrostátní lince mířil z metropole Teheránu do města Jásúdže na jihozápadě Íránu. K havárii došlo zhruba 480 kilometrů od hlavního města, uvedla agentura AFP.

"Všechny nouzové síly jsou v pohotovosti," cituje BBC mluvčího tísňového servisu. Zprávy uvádějí, že na palubě bylo 60 cestujících, dva členové bezpečnostní stráže, dvě letušky a pilot a druhý pilot. Oficiální informace o počtu mrtvých ale zhatím úřady nezveřejnily. 

V místě neštěstí bylo podle médií špatné počasí, zejména mlha. Zpravodajský sever BBC uvádí, že právě kvůli mlze nemohl v místě přistát záchranný vrtulník.

Na technickém stavu íránských dopravních letadel se podepsaly dlouholeté mezinárodní sankce, k leteckým nehodám tak v Íránu podle agentury AP dochází pravidelně.

Témata:  Írán letecké nehody letectví a letadla

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 5:00

Počasí v uplynulém týdnu: Část Česka se pařila ve vedrech, jinde naopak mrzlo

Sever Čech zažil v uplynulém týdnu výrazné teplotní výkyvy, kdy se střídala tropická horka s nočními mrazy. Zatímco denní maxima stoupala velmi vysoko, noční a ranní minima vykazovala značné rozdíly v závislosti na konkrétní lokalitě a nadmořské výšce.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy