reklama
Když se Dáda naleje, dělá tyhle výmysly! Felix Slováček zuří kvůli fotce s polibkem! - anotační obrázek
Když se Dáda naleje, dělá tyhle výmysly! Felix Slováček…

Ramadana prohlédl pověřený lékařský expert, na obviněném ale neshledal žádné zdravotní potíže, které by jeho pobytu ve vazbě bránily. Ramadan se slyšení nezúčastnil, upozornila agentura AFP.

Jednoho z nejznámějších odborníků na islám, který je ve vazbě od konce ledna, viní dvě ženy ze znásilnění v letech 2009 a 2012. První z nich, Henda Ayariová, tvrdí, že ji islamolog znásilnil v pařížském hotelu. Pětapadesátiletý Ramadan popírá, že by se dopustil jakéhokoli přečinu a naopak žaluje Ayariovou. Ta dříve byla radikální islamistkou a nyní stojí v čele sekulární feministické organizace. Další žalující ženou je konvertitka k islámu, která zůstává v anonymitě.

Další čtyři ženy ho viní z toho, že jim dělal sexuální návrhy v době, kdy studovaly v Ženevě. Ramadan ale tvrdí, že jde o součást "pomlouvačné kampaně" vedené jeho nepřáteli.

Ramadan učil na Oxfordské univerzitě, ale loni v listopadu si kvůli obviněním vzal po dohodě s vedením instituce dovolenou. Vědec, který je vnukem zakladatele egyptského Muslimského bratrstva Hasana Banny, je známou osobností i na Blízkém východě.

Ramadana zařadil časopis Time v roce 2000 mezi sedm největších náboženských reformátorů 21. století a v roce 2004 mezi stovku nejvlivnějších světových osobností. Čtenáři prestižního magazínu Foreign Policy ho pak několikrát zvolili do stovky nejvlivnějších myslitelů světa.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama