Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněhová bouře Emma ochromila Irsko a Británii, počasí je nejhorší za posledních 30 let

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dublin/Londýn - Sněhová bouře Emma dnes ochromila značnou část Irska. V Británii povolaly úřady na pomoc stovkám lidí dokonce armádu. Aktuální zimní počasí na Britských ostrovech je nejhorší za posledních 30 let.

Po několika dnech mrazů, kterým v Británii přezdívali Bestie z Východu (Beast from the East) doputovala do Irska a jižní části Británie bouře Emma. Přívaly sněhu, které s sebou přinesla, ochromily na mnoha místech silniční i železniční dopravu a komplikace způsobily i na letištích.

Přinejmenším 24.000 domácností a podniků v Irsku je bez elektřiny, uzavřeny zůstaly školy a dublinské letiště zrušilo všechny lety. Omezení se dotklo i spojení s Prahou. Podle stránek Letiště Václava Havla byly dnes mezi českou metropolí a Dublinem zrušeny dva páry letů.

Vojáky britské úřady povolaly, aby pomohli stovkám lidí, kteří uvázli na zasněžených silnicích, a převezli je v případě potřeby do nemocnice či nouzových ubikací. Stejně jako v Irsku i na jihu Británie řada dětí kvůli počasí zůstala dnes místo školy doma.

Témata:  počasí zima bouře

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 21:03

Tajemství posledního přání Jiřího Bartošky. Co mu rodina splnila?

Svět žije volbou nového papeže, ale Česko se ve stejnou chvíli vyrovnává se smutnou zprávou. Zemi ve čtvrtek odpoledne oběhla informace, že zemřel charismatický Jiří Bartoška. Bylo mu 78 let. Vážná nemoc byla nakonec nad síly slavného herce. Rodina mu nicméně splnila poslední přání. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy