Frankfurt nad Mohanem - Německo deportovalo stovku Egypťanů, kteří porušili podmínky povolení k pobytu. Na káhirském letišti byli předáni úřadům, které vyšetří okolnosti jejich vypovězení. Policie rovněž prověřuje, zda je někdo z nich v Egyptě na seznamu hledaných.
Letoun z Frankfurtu nad Mohanem s vyhoštěnými Egypťany a 50 členy německé ostrahy přistál ve středu v Káhiře. Z německé strany jde o první akci svého druhu, uvedla AP.
Egyptské úřady uvedly, že většina z převzatých osob byla dnes ráno propuštěna, ale zhruba desítka zůstává ve vazbě. Úředníci také uvedli, že podobnou deportaci v minulosti uskutečnila rovněž Itálie.
Berlín nedávno podnikl rovněž několik leteckých deportací Afghánců, kteří neuspěli s žádostmi o azyl. Tyto odsuny vyvolaly kritiku, protože v Afghánistánu stále nebyl zažehnán konflikt mezi vládou a Tálibánem.
Související
13. dubna 2025 14:12
1. dubna 2025 15:27
4. března 2025 14:47
4. března 2025 11:52
3. března 2025 14:51