Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská policie objevila stopy jedu, mohl otrávit Skripala

Sergej Skripal
Sergej Skripal
Foto: Reprofoto YouTube

Salisbury (Británie) - Britská policie dál intenzivně vyšetřuje pokus o vraždu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, kteří jsou už týden v kritickém stavu po kontaktu s nervově- paralytickou látkou.

Případ řeší přes dvě stovky policistů z protiteroristické jednotky a v Salisbury na jihu Anglie operují i jednotky chemických specialistů. Těm se podle serveru BBC podařilo najít stopy jedu v restauraci, kde Skripal a jeho dcera Julija jedli předtím, než na ulici zkolabovali.

Stopy jedu se našly v restauraci Zizzi v centru Salisbury. Policie zatím vychází z toho, že podezřelý není nikdo z hostů ani zaměstnanců, kteří v lokále spolu se Skripalovými byli. Nikdo z nich zároveň nebyl vystaven nebezpečí otravy, uvedla BBC. Informaci zatím vyšetřovatelé oficiálně nepotvrdili.

Stopy nervově-paralytické látky, kterou podle všeho byli otec a dcera otráveni, hledá policie i na dalších místech v Salisbury, kde se oba minulou neděli pohybovali. Například i na hřbitově, kde se zastavili u hrobu Skripalovy manželky a syna.

Podle informací deníku Daily Mail chemičtí experti zkoumají mimo jiné i kytici, kterou Skripal na hřbitov přinesl. Nevylučují přitom, že právě ona mohla být nosičem vzácné jedovaté látky. O jakou látku šlo, zatím policie nesdělila.

Témata:  Velká Británie Sergej Skripal

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 19:31

Ivana Gottová nedala souhlas. I tak nový film s Karlem Gottem míří do kina

Vtipně se postava Karla Gotta objevila po jeho smrti v českotelevizním seriálu Volha. Nyní ožije nejslavnější český zpěvák ve slovenském filmu Duchoň, který pojednává o jeho rivalovi z dob minulého režimu. Gott tak v příběhu nemůže chybět. Zvlášť když se jeho rodiny ani nikdo neptal. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.