Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sexuální obtěžování v Rusku? Etická komise Státní dumy nevěří ve vinu poslance Sluckého

Ruská vlajka
Ruská vlajka
Foto: Pixabay

Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého, kterého několik ruských novinářek obvinilo ze sexuálního obtěžování a nemravných návrhů.

Na chování Sluckého si stěžovaly moderátorka televizního kanálu RTVi Jekatěrina Kotrikadzeová, producentka internetové televize Dožď Darja Žuková a reportérka ruského vysílání BBC Farida Rustamovová. Svůj příběh veřejně popsala jen Rustamovová, kterou údajně poslanec osahával a domáhal se, aby se stala jeho milenkou.

Šéf etické komise Otari Aršba po uzavřeném slyšení Sluckého i údajně poškozených oznámil, že poslanec ničím nepochybil. Obvinění byla podle komise předem dohodnutá, protože ženy promluvily ve stejnou dobu a navíc dlouho po údajném provinění.

Poslanec vydal prohlášení, podle něhož "snaha vyrobit ze Sluckého ruského Harveyho Weinsteina je lacinou a nízkou provokací".

Tisková agentura RBK oznámila, že přestává do parlamentu vysílat své novináře. Deník Kommersant informoval své čtenáře o přerušení kontaktů se Sluckým i s etickou komisí.

Témata:  Rusko sexuální obtěžování novináři

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.