Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel francouzský zraněný četník, který se vyměnil za rukojmí

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Paříž - Ve Francii dnes podlehl svým těžkým zraněním četník, který se v pátek vyměnil za rukojmí držená islámským extremistou v supermarketu na jihu země. Oznámil to ráno francouzský ministr vnitra Gérard Collomb.

"Podplukovník Arnaud Beltrame nás opustil. Zemřel za svou vlast. Francie nikdy nezapomene na jeho hrdinství," napsal podle agentury AFP na twitteru Collomb.

Pětačtyřicetiletého Beltramea krátce po výměně postřelil 25letý Radouane Lakdim, kterého vzápětí poté zabilo zasahující komando protiteroristického útvaru rychlého nasazení.

Lakdim, který se hlásil k extremistickému Islámskému státu a požadoval vysvobození propuštění Salaha Abdeslama, jediného přeživšího podezřelého z atentátů v Paříži v listopadu 2015, má tak na svědomí celkem čtyři mrtvé.

Témata:  Francie policie Francie

Související

Aktuálně se děje

10. listopadu 2025 10:05

Moskva reaguje na zpřísnění unijních vízových pravidel. Zacharovová zmínila odvetu

Nebudeme skákat, jak pískáte. Tak by se ve zkratce dala popsat reakce Moskvy na zpřísnění vízových pravidel pro ruské občany, ke kterému přistoupila Evropská unie. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová zdůraznila, že Rusko si o případných odvetných opatřeních rozhodne samo. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy