Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

65 tisíc migrantů nejde vyhostit? Německo se jich chce zbavit, země původu dělají drahoty

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín - Počet odmítnutých migrantů, které Německo nemůže deportovat, vzrostl na 65 tisíc. K cestě do vlasti jim chybějí dokumenty, a to kvůli nespolupráci jejich zemí. Plnou součinnost odpírají Berlínu zastupitelské úřady Indie, Libanonu či Turecka.

Na konci loňského roku se na území Německa nacházelo 64.914 cizinců, kteří nedostali azyl nebo povolení k pobytu, ale přesto nemohli být vyhoštěni. Na konci roku 2016 tvořilo tuto skupinu jen 38.012 migrantů.

Deportacím brání chybějící cestovní dokumenty nebo náhradní doklady od zemí, odkud migranti pocházejí. V Německu kvůli tomu zůstává mimo jiné 5743 Indů, 4943 Pákistánců, 3915 Afghánců a 3828 Rusů. U téměř 3800 cizinců se Berlínu nedaří zjistit státní příslušnost.

Ministerstvo vnitra viní z problémů zahraniční ambasády v Německu. "Místy velmi pomalé až žádné zpracování žádostí o náhradní pasy," navzdory "pravidelným návštěvám velvyslanectví", píše zpráva spolkového resortu vnitra na adresu Indie. "Odpovědi na žádosti jsou velice vzácné," uvádí úřad k Libanonu. Spolupráci s tureckými konzuláty hodnotí jako "celostátně špatnou až velmi špatnou".

Témata:  Německo uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

8:57

Tragická srážka na Chrudimsku. Zemřel řidič jednoho ze čtyř havarovaných aut

Tragickou srážku čtyř vozidel na Chrudimsku vyšetřují policisté od úterních brzkých odpoledních hodin. Jeden člověk nehodu nepřežil, další dva lidé skončili se zraněním v nemocnici. Na místě zasahovaly veškeré záchranné složky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.