Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel bývalý předseda slovenského parlamentu Paška, zřejmě měl infarkt

Národná rada Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky
Foto: Národná rada Slovenskej republiky

Bratislava - Zemřel bývalý předseda slovenského parlamentu a někdejší místopředseda Směru-SD Pavol Paška, který před třemi týdny oslavil 60. narozeniny. Podle informací Denníku N dostal infarkt.

Předsedou slovenské Národní rady byl od dubna 2012 do listopadu 2014. Z funkce odstoupil poté, co bylo jeho jméno spojováno s kauzou předraženého počítačového tomografu v nemocnici v Piešťanech.

Ve funkci ho nahradil Peter Pellegrini, nynější slovenský premiér.

Opozice Pašku označovala za nekorunovaného krále slovenského zdravotnictví. Důvodem byly jeho podnikatelské aktivity.

Témata:  úmrtí Slovensko

Související

Aktuálně se děje

16. září 2025 8:23

Životní láska. Zamilovaný Pavel Nedvěd nešetří superlativy

Dara Rolins a Pavel Nedvěd v posledních týdnech ustáli nával spekulací a snoubenec známé zpěvačky se za to odvděčil krásnými slovy. Popovou hvězdu označil za lásku svého života a promluvil o jejich společných snech. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy